banner851

banner614

17 AĞUSTOS GÖLYAKA'DA ANILDI

17 Ağustos depreminin 14. yıl dönümünde Gölyaka Belediyesi tarafından ölen vatandaşlar için anma programı düzenlendi. Programa katılan Milletvekili Osman Çakır, yaptığı konuşmada, Düzce'de 3 olan kat imar izninin arttırılmak istenmesini eleştirdi, “Artmalı” diyen Milletvekili İbrahim Korkmaz ile aynı fikirde olmadığını gösterdi. Çakır, “Aradan 10 geçince binaları yükseltmek için her türlü bahaneyi buluyoruz. Oysa bu biz ve bizden sonrakilere büyük bir zulumdür.” dedi.

banner619
Yerel Haber 18.08.2013, 12:32
334
17 AĞUSTOS GÖLYAKA'DA ANILDI

17 Ağustos Depremi'nin 14. yıldönümü dolayısı ile Gölyaka Belediyesi tarafından anma programı düzenlendi. Programa Vali Adnan Yılmaz, Milletvekili Osman Çakır, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç ve AK Parti heyeti tam kadro katıldı.

 

 

 

 Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik, depremde kaybedilen 106 vatandaşın cenaze namazının bile kılınamadığını bu yüzden dualar ile anma programı yapıldığını söyledi.

 Çelik, “O zamanki ihtiyaların çok fazla olması ve enkaz kaldırma işlerinin ön plada olduğu için cenazele yeterli ilgi ve alaka gösterilmedi. Bu içimizde bir ukte olarak kaldı. Dedik ki her sene bu vatandaşlarımızın ölüm yıldönümünde onlara rahmet okutarak, Kuran'ı Kerimle anarak bu görevimizi yerine getirmek istedik” dedi.

 Belediye Başkanı Çelik, depremlerden ders çıkarıldığını ve binaların bu çerçevede daha sağlam yapıldığını da sözlerine ekledi. Çelik ayrıca Kardüz Yaylası'na elektriğin ulaştığını ve sıcak asfaltın da yıl sonuna kadar bitirileceğini söyledi.

 “Katları Yükseltmek İçin Bahane Arıyoruz”

Programda konuşan Milletvekili Osman Çakır ise depremin etkisini çabuk unutanların katları yükseltmek konusunda bahane aradığını söyledi.

 Çakır, “Depremde kaybettiklerimizi anmak için buradayız. İnsan çok çabuk unutuyor. Aradan 10 geçince binaları yükseltmek için her türlü bahaneyi buluyoruz. Oysa bu biz ve bizden sonrakilere büyük bir zulumdür. Düzce'de yeniden yapılanmak için deprem gerçeğini görmezden gelemeyiz” dedi.

Vali Helallik İstedi

Programa katılan Vali Adnan Yılmaz yapıların daha dikkatli yapılması gerektiğini söyledi ve Gölyaka halkından helallik istedi.

 Yılmaz “Göreve ilk başladığımda burada sizlerle konuşmuştum. Şimdi size veda ediyorum ama sizleri çok sevdim, helallik istiyorum hakkınızı helal edin” dedi.

Vali Adnan Yılmaz Kardüz'ün bir turizm merkezi olacağını ve gerekli yatırımların yapılacağını sözlerine ekledi. Yılmaz'ın konuşmasından sonra Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik Vali Adnan Yılmaz'a Düzce ve Gölyaka'ya hizmetlerinden ötürü plaket takdim etti.

 

Haber: M. YILMAZ

Yorumlar (0)