banner851

banner614

2 BİN YILLIK KÖPRÜ BULUNDU

banner619

Konuralp Belde sınırları içinde bir arazide Romalılardan kalma bir köprü bulundu. 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen köprü sonbahara kadar restore edilip turizme açılacak.

banner846
Yerel Haber 20.05.2012, 10:37
121
2 BİN YILLIK KÖPRÜ BULUNDU
banner844

Konuralp Belde sınırları içinde 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen bir köprü bulundu. Konuralp Müze müdürlüğü ekipleri ve arkeologlar tarafından yapılan kazılar sonrasında gün yüzüne çıkartılan köprü sonbahar aylarında turizme açılacak. Köprü de incelemelerde bulunan protokol üyeleri köprünün hizmete girmesi için gerekli desteğin verileceğini dile getirdi. Konuralp’te toprak altında çok gizli hazinelerin olduğunu vurgu yapan Vali Yardımcısı İlhan Turgut, sonbahar ayında köprüye gelerek çay içeceğini dile getirdi.

Turgut, “ Müzeler haftası nedeni ile düzenlenen program çerçevesinde bu bölgeye de bir gezi düzenlendi. Müdürlük çalışanlarımız burayı yakın bir zamanda gün yüzüne çıkartmışlar. Daha öncede biliniyormuş fakat tescil işlemleri biraz geç yapılmış. Müdür beyin bana söylediğine göre sonbahar aylarına kadar bu güzel köprü tamamen ortaya çıkacak ve üzerinde çay içeceğiz. 

Yorumlar (0)