banner851

banner614

42 BİN TL ÇÖPE GİTTİ

Ailesiyle dört yıl önce Türkiye'ye yerleşen 37 yaşındaki İranlı heykeltıraş Pouneh Cabbari tarafından 15 Temmuz gecesi yaşananların aktarıldığı tablo Anıtpark Meydanı’ndaki yerinden kaldırıldı. Tablo, Düzce Belediyesi’ne yaklaşık 42 bin liraya mal olmuştu.

banner619
Yerel Haber 10.01.2018, 16:50 11.01.2018, 16:03
6972

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz Eylül ayında Kocaeli'de yaptırılan ve "Erdoğan'a benzemiyor" eleştirilerini beraberinde getiren büst için yaptığı açıklamaların ardından gözler, Düzce Anıtpark Meydanı’ndaki 15 Temmuz’u yansıtan tabloya çevirmişti.

Erdoğan’ın,“Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler.” şeklindeki açıklamasının ardından 4 ay sonra Düzce Anıtpark Meydanı’nda şahsının da görselinin bulunduğu 15 Temmuz Şehitler Tablosu kaldırıldı.

Ailesiyle dört yıl önce Türkiye'ye yerleşen 37 yaşındaki İranlı heykeltıraş Pouneh Cabbari, 15 Temmuz gecesi Türk halkının kahramanlığından etkilenerek, yaşananları 3 boyutlu 18 metrekarelik mermerit tabloya yansıtmış, tablo ise Düzce Belediyesi tarafından yaklaşık 42 bin liraya satın alınarak Anıtpark Meydanı’nda Atatürk Anıtı’nın yanına yerleştirilmişti.

Haber: Ö.YILMAZ
banner844
Yorumlar (46)
... 4 yıl önce
Kendine Dobracı diyen şahsiyet sen Rabia heykeli ile Atatürk'ü bir mi tutuyorsun?
Dobracı 4 yıl önce
Rabia heykeline itiraz edenler
Atatürk heykeli için neden itiraz etmiyonuz
demedi demeyin 4 yıl önce
cumhurbaşkanı ısrarla benim heykelimi yapmayın diyor
ama dinleyen var mı? yok. neden. ona şirin görünme sevdası var da ondan
heykel sizi kurtardı mı peki .hayır..yazık oldu bu harcamaya
bu son olacak mı.. hayır ...demedi demeyin
Esnaf81 4 yıl önce
Ben hakkımı helal etmiyorum keleşe seçim yatırımı olsun dıe yalakalık yapmak ıcın bu heykel rabia su perdesi yaptı ne oldu gitti bu tarz kişiler akp zarar werıyor
EYY AKP İL BAŞKANLIĞI 4 yıl önce
EĞER BU YETİMİM HAKKINI YİYENLERİN BU İSRAFFINI SORUŞTURMAZSAN BUNU YAPTIRANLARI ARAŞTIRIP BU RANTI SORUŞTURMAZSAN ALLAH SİZDEN ÇIKARSIN
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Hala ak parti belediyesine oy verecek zihniyet varmı sorarım herkese ??
bütünşehir 4 yıl önce
çoookkkk..Bütün şehir boşamı oluyor.
araplara hediye. 4 yıl önce
Rabia heykelinide kaldırın.Mısıra hediye edin.
vatandaş 2 4 yıl önce
acilen rabia heykeli de kalkmalı,,çok iyi olmuş...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın