banner851

banner614

AKÇAKOCA İÇİN 6 KARAR

Akçakoca’da eğitimde yaşanan sorunlara el atan ve sıkıntıların kısa sürede çözüme kavuşması adına ciddi çalışmalar yürüten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 2 aylık çalışmanın ardından alınan kararları açıkladı. Özlü, “Akçakoca'da bütün okullarla ilgili düzenleme yaptık.” dedi.

banner619
Yerel Haber 04.12.2016, 11:18 05.12.2016, 17:16
1276
AKÇAKOCA İÇİN 6 KARAR

Akçakoca’da 2016-2017 eğitim-öğretim yılı başından bu yana eğitimde baş gösteren sorunlar, hem ilçedeki idarecilerin hem de siyasilerin başını ağrıttı.

Bakan Özlü, sorunlara bir kez daha el attı

Okulları Kız İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmesi nedeniyle Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin yaşadığı bina sorununun kendine aksettirilmesinin ardından çözüm için kolları sıvayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, konunun yakından takipçisi oldu. Akçakoca’da yaptığı incelemeler ve yetkililerden aldığı brifingler doğrultusunda sıkıntıların yarattığı mağduriyete bizzat vakıf olan Bakan Özlü, düzenlediği toplantılarla hem Sosyal Bilimler Lisesi sorunu hem de Akçakoca’da fiziki mekan noktasında eğitimde yaşanan diğer eksiklikleri tamamlamak için yollar aradı.

Velilerle görüşmüştü

Son olarak dün ilçeye gelerek, okullarının İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmesinin yarattığı sorunlarla baş etmeye çalışan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin velileri ile görüşen ve bir takım inceleme ve toplantılar gerçekleştiren Bakan Faruk Özlü, alınan kararları sosyal medya hesabından açıkladı.

İşte alınan kararlar

Bakan Özlü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sosyal bilimler lisesi ile ilgili 2 aylık çalışmanın ardından bir karara vardık ve Akçakoca'da bütün okullarla ilgili düzenleme yaptık buna göre:
- Anadolu Turizm Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi’nin C blok müstakil binasına Şubat’ta taşınacak. 
- Boşalan Anadolu Turizm Meslek Lisesi modern bir pansiyona dönüştürülecek ve Sosyal Bilimler Lisesi yönetimine bırakılacak. Şubatta erkek öğrenci yurdu olacak Şehit Ercan Çelik Pansiyonu, Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli olacak 
- Halen boş olan Orhan Gazi İlkokulu onarılıp eylülde Kız Meslek Lisesi’ne verilecek 
- Osmaniye İlkokulu Eylül’de Kız Meslek Lisesi’nin binasına geçecek
- Osmaniye İlkokulu ve Barbaros Lisesi binalarına deprem testi yapılacak. Sağlam değilse yeni bina yapılacak ve Sosyal Bilimler Lisesi ve Fen Lisesi aynı kampüste 2 ayrı binada önümüzdeki eğitim öğretim döneminden itibaren hizmet verecek. 
- İmam Hatip Lisesi aynı yerinde kalacak. Akçakoca'mıza hayırlı olsun.”

Yorumlar (9)
hakyemez 5 yıl önce
sayın bakanım düzce terminalındekı esnaflarında hakkını savunun
Düzceli 5 yıl önce
Allah razı olsun sayın bakanım bu yaptığınız işler Düzce mize değer katıyor artık Faruk Özlü ismi Allah ın izniyle Düzce var olduğu sürece adı hep var olacak Bolu nun izzet Baysal'ı varsa bizim de Faruk Özlü müz var.
Ndm 5 yıl önce
Sosyal Bilimler Lisesi oldu bittiye getirilip , bir anda İmam Hatip Lisesi'ne verilip burada okuyan öğrenciler ve velileri mağdur edilmiştir. Şimdi Bakan sorunu çözdü diyorlar , Yani Sosyal bilimler tekrar kendi binalarına dönmedikçe bu sorun çözülmez. Haa siz' imam hatipe okul lazımdı' diyorsanız bunu çözümü başkasının hakkını gaspederek değil yeni okul yaparak çözecektiniz. Birde mağdur ettiğiniz çocuklardan helallik isteyerek...
akçakocalı 5 yıl önce
100 kişilik öğrencilere 1 müdür 4 müdür yardımcısı şu koltuk senin bu koltuk benim ne ala memleket. ufak okullarda birleştirilip 1 müdürün emrine verilebilir. bu saltanata da son verirse sayın bakanım. bu konuyu da masaya yatırın sayın yetkililer. sayın bakan...
Süleyman.. 5 yıl önce
Sayın Bakan Adını Düzce ye Altın harflerle yazdırıyorsun.. Bolu da İzzet Baysal, Kayseri de Özhaseki.. Düzce ye senin gibi baba lazım.. çakma omuzlu abiler değil.. Allah ın rızası ve yardımı ile Şehrimin, ülkemin, Ümmetimin kahramanı ol inşaAllah..
İŞİ BİLEN 5 yıl önce
Daha önceki VEKİLLERE Sesleniyorum 5 yıl boyunca Takıldınız Bünyamin Dikici'nin peşine Üniversite Akçakoca yolu arasındaki 1 km yolu dahi yapamadınız. Yapılan işlere bakın UTANIN UTANIN .
İŞİ BİLEN 5 yıl önce
Bakanım kısa süre içerisinde okadar sorunlara el attın ve çözüme kavuşturdun ki. Ayrıca bu kadar yoğun tempo içinde Düzce için hayati projeler üreterek hayata geçirmeye çalışıyorsun.Allah Sağlık Sıhhat ve Selamet versin.önümüzdeki HAFTA İÇERİSİNDE YAPILACAK HÜKÜMET KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNDE İnşaAllah yerini korur.
duzceli osman 5 yıl önce
Sayin bakandan hizmet nasil yapilir sorun nasil cozulur gosterdi orendiniz mi aldiginiz parayi helal edin yoksa bdreketini bulamazsiniz haydan gelen huydan gider e mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın