banner851

banner614

AKÇAKOCA'NIN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün girişimleriyle Akçakocalı balıkçıların kavuşacağı modern Balıkçı Barınağı'nın yapımına 2018 sonu ya da 2019 yılının ilk aylarında başlanacağı öğrenildi. Barınak projesinin yıl sonunda ihaleye gireceğini açıklayan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, inşaatının ise 3 yıl süreceği belirtti.

banner619
Yerel Haber 31.01.2018, 16:27 31.01.2018, 18:16
2660

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, bu kez partisinin temsilcilerine belediyenin icraat ve projelerini anlattı. AK Parti ilçe yönetimi ve teşkilat başkanları ile meclis üyelerinin katıldığı kahvaltılı sunumda Başkan Yemenici, belediye eliyle hayata geçirilen çalışmaları bir bir anlattı.

Yemenici, başkan seçildiği ilk günden itibaren belediye olarak ilçede gerçekleştirdikleri çalışmaların yanı sıra, çeşitli bakanlıklarla işbirliği halinde yürüttükleri bazı projeleri de AK Partililer'e aktardı.

Balıkçı barınağı 3 yılda bitecek
Başkan Yemenici, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün üzerinde titizlikle durduğu modern Balıkçı Barınağı projesindeki son durumu da paylaştı.

Bilindiği gibi uzun yıllardır hizmet vermesine bağlı olarak artık Akçakocalı balıkçıların ihtiyacına cevap vermeyen mevcut barınak Limancık bölgesine taşınacak. Yeni barınağın söz konusu bölgedeki Ümran Boru Fabrikası'nın alt tarafına yapılacağını kaydeden Yemenici, "Yeni balıkçı barınağı yatırıma girdi. Yıl sonunda ÇED süreci tamamlandıktan sonra ihaleye girecek. Yapımı 3 sene sürecek." dedi.

Bakan Özlü’ye bir kez daha teşekkür etti
Yeni barınağın hem kuzey rüzgarlarını hem de poyraz ve karayel rüzgarlarını kesecek şekilde yapılacağını kaydeden Başkan Yemenici, bu projede çok emeği olan Bakan Faruk Özlü’ye bir kez daha teşekkür etti.

Bir taşla iki kuş vurulacak
Öte yandan söz konusu proje, Karadeniz'in parlayan yıldızı Akçakoca'da turizmin geliştirilmesi açısından da önem taşıyor. Eski bir barınak olmasına bağlı olarak ilçenin göbeğinde hoş bir manzara sergilemeyen mevcut balıkçı barınağının taşınması hem balıkçıların daha iyi şartlarda bir yere kavuşması hem de çirkin görüntünün kaldırılması ile bir taşla iki kuş vurulması demek olacak.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (2)
Yazları Karasu 4 yıl önce
Yemenici ne oldu dalga kıran..Şok Marketin oraya denize doğru inen bi Merdiven yaptırın yada orda denize doğru bi balkon yaptırın.Hiç etkinlik yok yazın..Kocaman köy yaptın Akçakocayı.Bi muz al bi rnga al bi su kayağı yaptırt bi kayık gezileri yaptırt.Ama nerdeeee
laz 4 yıl önce
DUZCE'mize ve Akcakoca'kısa hayırlı olsun.