banner851

banner955

AKÇAKOCA’DA HAMSİ FESTİVALİ

Düzce Üniversitesi (DÜ) Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesinde, final sınavları öncesinde öğrencilere motivasyon sağlanması amacıyla hamsi festivali düzenlendi.

Yerel Haber 27.12.2018, 10:03 28.12.2018, 10:13
1303
banner1032

Akçakoca Belediyesi ve DÜ Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından organize edilen festivalde, yaklaşık 300 kilo hamsi pişirilerek öğrencilere ve davetlilere ikram edildi. Daha sonra DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ve Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, öğrencilerle horon tepti.Festivalin renkli görüntülere sahne olduğunu aktaran Rektör Çakar, final sınavları öncesinde böyle bir etkinliğin sınavlara yansıyacağını söyledi. Hamsi festivaliyle öğrencilerin motive olduğunu belirten Çakar, "Siyasal Bilgiler Fakültesinin öncülüğünde, hamsi şenliği düzenleyerek öğrencilerimizi final sınavları öncesi motive etmek istedik. Çok güzel bir moral-motivasyon etkinliği oldu. Güzel bir keyif ortamı ve öğrencilerin çok güzel eğlendiğini görüyoruz. Biz de onları keyifli görmekten son derece mutlu oluyoruz." diye konuştu. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de "Öğrencilerimiz coşkulu bir kalabalık ile hamsinin tadına bakıyorlar. Türkiye'de Siyasal Bilgiler Fakültesi kurulan tek ilçeyiz, bunun da gururunu yaşıyoruz. Her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Güzel bir etkinlik oluyor." ifadesini kullandı.

 

Haber: S.ŞEN/Akçakoca


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (7)
xD 4 yıl önce
Başlamadan once haber verseydiniz 300 kilo degil 3 ton pisirseler yetmez en iyisi bodverin
///// 4 yıl önce
hamsi festivali Akçakocaya yakışırdı.Ereğli yapıyor..Sen neden yapmıyorsun.Soğukda sanatcı getiriyorsun.Yazın festival kışında hamsi festivaliyapda insanlar para kazansın.Yukarı mahalleye yapmış bi pazar zaten giden yok..
Serdar gürler 4 yıl önce
Yemeye doymadınız allah gözünüzü doyursun hiç kıtlıktamı görmédiniz ne bu bu kadar yeme hevesi.
//// 4 yıl önce
yemenicinin öğrencilerle horon tepmesi ..çok normal..
bittikten sonra 4 yıl önce
festival bittikten sonra haber yapıyorsunuz bunu baştan haber yapsanız bizde giderdik
festival ? 4 yıl önce
Ne çok festival var .Kabak hamsi hasat düzce otu yemek gençlik Her gün bitane festival yapıyor ünversite
Düzceli 4 yıl önce
Türkiye klasiği yemek haber oluyor icraat uretim haberleri lazim camiinden çıkarsın lokum pilav hep yemek hep yemek
16
hafif yağmur