banner851

banner614

AKUT Depremden sonra da iş başında!

banner619

Deprem zamanlarında yaptığı hizmetlerce bir çok insanın hayatını kurtaran AKUT, bu seferde 130 gün boyunca 81 ili gezerek eğitim verecek.

banner846
Yerel Haber 30.06.2008, 18:45
190
AKUT Depremden sonra da iş başında!
banner844

“ 130 gün, 81 i, 20 bin kilometre ve deprem eğitim seferberliği “ parolasıyla tüm Türkiye'yi gezen AKUT ekipleri Düzce'ye de geldi. Deprem zamanında hayat kurtaran kuruluş, bu sefer insanları bilgilendirmek için iş başı yaptı. Dağıtılan kitaplar ve konu anlatımlı resimlerle Düzcelilere Anıtpark karşısında açtığı standla bilgi veren AKUT görevlileri, iki gün boyunca Düzce'de kalacak.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AKUT'un verdiği hizmetlerin önemine değinerek tüm Düzcelileri standı gezmeye çağırdı. Keleş ayrıca bu tür etkinliklerin deprem konusunda bilgilenmek için önemli bir fonksiyona sahip olduğunu da söyledi.

Açılan standda resimler aracılığıyla insanlara depremde yapılacaklar hakkında bilgi verdiklerini söyleyen AKUT Halkla İlişkiler Direktörü Melih Çardak'ta özelliklere özürlülerin de tırda kurulan standı gezmeleri için özürlü merdiveni yaptıklarını ve tüm Düzcelileri standlarına beklediklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
18°
açık