banner851

banner614

ASFALT SEZONU AÇILDI

banner619

Düzce’deki köylerin başlıca sorunlarından olan yollara yönelik çalışmalar bugün itibariyle başladı. Bu kapsamda yıl içerisinde 750 kilometrelik köy yolunda yama, 110 kilometrelik yol da ise asfaltlama hedefleniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “En geç mayıs ayının sonuna kadar yama çalışmasını bitirip ardından asfaltlamaya başlayacağız.” dedi. Ayrıca daha önceki yıllarda uygulanan yöntemin gecikmelere yol açtığını belirterek, yeni çalışma yöntemini açıkladı.

banner846
Yerel Haber 12.04.2017, 11:46 12.04.2017, 17:12
2150
banner844

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların sıkça şikayetlerini dile getirdiği köy yollarına ilişkin problemler çözüm bulmaya başlıyor. Düzce İl Özel İdaresi’nin Çamköy mevkiinde bulunan asfalt şantiyesi bugün itibariyle köylerin yollarındaki eksikliklere yönelik çalışmalara başladı.

Bu yıl KÖYDES’ten alınan 3 milyonluk ödeneğin tamamının asfaltlama çalışması için harcanması hedeflenirken şantiyede an itibariyle 8 kamyon çalışıyor. Düzce Valisi Zülkif Dağlı da asfalt sezonunun başlaması dolayısıyla şantiyedeki çalışmaları yerinde inceledi.

“Hedef bir ayda bitirmek”
Bu yıl köy yollarının asfaltlama çalışmalarının gidişatı ve hedefleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Vali Dağlı, “Bugün sezonu açıyoruz. İki hafta önce 3 milyon tutarındaki yama ihalesini yaptık. Asfaltın da ilk etabını yaptık. Biz bu yıl sistem değiştirmek suretiyle, önceki yıl nasıl oluyor dediğimizde yama başlıyor mayıs gibi ekime kadar da devam ediyor. Bu da ne demek oluyor asfalt ve yama çalışması birbirini aksatıyordu. Bu yıl, bugünden itibaren yama çalışmasını yapıyoruz hedefimiz de bir ayda bitirmek.” diye konuştu.

750 kilometrelik yama, 110 kilometre de asfalt
Bugün başlayan yama çalışmalarının en geç mayıs ayının sonunda bitirileceğini ifade eden Dağlı, ardından asfaltlamaya başlayacaklarını belirtti.

Dağlı, “Bu yıl hem iş gücünden hem işlerin gidişatı bakımından tasarruf yapmış olacağız. Miktarı 3 milyon dolayındaki 750 kilometrelik köy yolumuzun yamasını yapacağız. Yama bittikten sonra asfaltlama çalışmamız hızlı bir şekilde olacak. Bu yıl hedefimiz 750 kilometrelik yama, 110 kilometre de asfalt onun da açılışını birlikte yapacağız.” dedi.

Yorumlar (24)
sancaklar 4 yıl önce
sayın valim köy yollarını bırakın bi kenara önce sancaklar ve merkez mahallelerini yapın sancaklarda oturuyorum araç muayne istasyonunda günde 500 tane araba geliyooo her taraf toz duman boğuluyoruz Allah rızası için yapın artık şu yollarıı
Esnaf 4 yıl önce
Yeni sanayinin yollarida olsun lutfen
Halkkk 4 yıl önce
Allah rızası için kurukavak karatavuk kırkharman köylerinin yollarına bir el atılsın .. Buralardada insanlar yaşıyorr
Vatandas 4 yıl önce
Gurcu ciflik aslan mah.asvalt hic gormedi lagım sularıda cabası duyrulur
VATANDAŞ 4 yıl önce
ÖNCE PLENTİ KİRALA. ŞİMDİ ASFALT DÖK. HERKES KAZANSIN.
Su kesintisi 4 yıl önce
Sürekli su kesintisi oluyor bir onlem bu nedir ya. Gece çalışsın belediye gerekirse. Insanlar 1 gun boyunca mağdur oluyor yazik
esnaf 4 yıl önce
Bu sıralamada küçük sanayi sitesine bir öncelik verin sayın valim yıllardır o asfaltlar geliyor ama bize bir türlü atılmıyor. Esnaf para kazanamıyor.
mühendis 4 yıl önce
yolların direnajı yapılarak yamaların yapılmasını istiyoruz . sadece çukurlar doldurulup geçilirse 2 ay sonra yolların patates tarlasına döndüğünü göreceksiniz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın