banner851

banner955

BAŞKAN AY ÜSKÜP’E MERKEZ SÖZÜ VERDİ

Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezi ve Düzce Beyazay Şube işbirliği ile Düzce Belediyesi, Üsküp’te çoğunlukla Müslümanların destek aldığı zihinsel engelliler eğitim merkezine malzeme desteği sağladı. Üsküp’te zihinsel engelli çocuklar ile bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, 11 bin engellinin bulunduğu ancak rehabilitasyon merkezi olmadığı bölgeye ilerleyen süreçte 3-4 derslikli bir eğitim merkezinin kazandırılacağını ifade etti.

Yerel Haber 26.03.2018, 12:21 26.03.2018, 16:22
1074
banner1032

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezi ve Düzce Beyazay Şube işbirliği ile işbirliği içinde başlatılan “Evlad-ı Fatihana Uzanan Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Makedonya’daki engelliler için alınan eğitim malzemelerini teslim etmek üzere Makedonya’ya gitti.

Başkan Dursun Ay’a Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi ve TİKA yetkilileri de eşlik etti.

“Amacımız 3-4 derslik bir eğitim merkezinin kardeşlerimize kazandırılması”
Makedonya programına ilişkin bir değerlendirmede bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, “Türkiye Beyazay Derneği’nin talebi ile Evlad-ı Fatihan olarak değerlendirdiğimiz coğrafyadaki kardeşlerimize destek olduk. Makedonya’da yaşayan Müslüman azınlık içinde yaklaşık 11 bin engelli var. Maalesef kendilerine ait bir rehabilitasyon merkezleri yok. Bu engelliler içinde şanslı olan 150’ye yakın kişi rehabilitasyon hizmeti alabilmektedir. Belediye olarak malzeme desteği verdik. Düzce Valiliği, Düzce Üniversitesi ve Türkiye Beyazay Derneğinden oluşan bir heyetle de engelli çocuklarımız ve aileleri ile bir araya geldik. Amacımız ilerleyen süreçte ülkemize yakışır 3-4 derslikli bir eğitim merkezinin kardeşlerimize kazandırılmasıdır” ifadesinde bulundu.

“Onları topluma kazandırmak amacıyla çalışıyoruz”
Düzce Beyazay Derneği Başkanı Nurullah Çelebi ise, “Misyonumuz gereği dil, din, ırk ayrımı yapmadan tüm engellilere yardım etmek ve onları topluma kazandırmak amacıyla çalışıyoruz. Bu düstur ile genel merkezimiz ile de eş güdümlü olarak Makedonya’da Müslüman azınlığa hizmet veren İmago Plus Derneği’ne gerekli malzemeleri temin ettik” dedi.

Eğitim merkezinde bulunan engelli çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Ay ve beraberindeki heyet alınan eğitim malzemelerini merkez yetkililerine teslim etti.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (8)
Fatih 5 yıl önce
İş sebebiyle balkanlarda yaşayan biri olarak belirtmek isterim ki buralar Türkiye nin her zaman dostu herzaman destekçisi olmuşlardır. Kosova da mamuşa beldesi bulunmakta bu sözüm e lütfen inanın tarlalarında dahi Türk Bayrakları görürsünüz. Bu sebepten dolayı bu bölgeye herzaman Türkiye nin desteğini göstermeli ve hissettirmeliyiz. Önemli olan gereklilik ve amacına uygun yardımların denetlenmesidir. Belediyemize teşekkür ediyorum.
kadir zorlu 5 yıl önce
Allah icin hayirve hasanat reklammi oluyor kul hakkina girmeyen sizde hayir yapin bos islerle vakit kaybetmeyin
Hayır hasenet 5 yıl önce
Hayır hasenat için olsa gizli olurdu ki makbulu de budur.
Öneri 5 yıl önce
Oraya giden heyetin masrafını da malzeme olarak kargolasaydınız daha makbul olurdu.Biraz görüntü alma, reklam gibi olmuş..
Geziler başlamış 5 yıl önce
Diğer başkanı eleştiriyordunuz, yeni başkan da başlamış gezilere..
Yuri 5 yıl önce
Neden müslüman azınlığın bulunduğu bölgeye? Yardımın, iyiliğin müslümanı, hristiyanı mı olur?
hURİ MELEK 5 yıl önce
hRİSTİYANLARI BAŞKA BİRİMİ YARATTI
yööriii 5 yıl önce
hıristiyanlara da oraları katleden, yakan gayri müslimler yapsın, avrupada cami yakanlar yapsın! ayrıca dünyada; Türkler, tarih boyunca azınlıklara her anlamda yardım eden olmuştur bunu da bil
16
açık