banner851

banner614

BAYRAMDA İMAMSIZ KALDILAR

Bayram namazı için camiye giden vatandaşlar, imamın olmadığını öğrenince ne yapacaklarını bilemediler. Bayram namazını kılamayanlar bile oldu.

banner619
Yerel Haber 21.08.2018, 13:06 22.08.2018, 22:44
5419

Sabah bayram namazı kılmak için Mahmure Köyü Hacı Şükrü Camisi’ne giden vatandaşlar, bayram namazını kıldıracak imamın olmadığını öğrenince olaya tepki gösterdiler. Yaklaşık 300 kişinin bayram namazını kılmak için gittiği bir camide imamın olmaması şaşkınlık yarattı.

Bayram Namazını kılamayan vatandaşların da olduğu öğrenilen ve müftülüğün imam atamamasına tepki gösteren vatandaşlar, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a da mağdur olduklarını ve normal vakitlerin de kılınamadığını, kendi aralarında kıldıracak birini aradıkların ancak kimsenin cesaret edemediğini dile getirdi.

Olay karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen başkan vatandaşları dinledi. Çözüm bulmak için Müftülükle görüşeceklerini dile getirdi. Başkan Ay, bu konunu çözümü için ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Haber: M. SİNE

banner844
Yorumlar (17)
parka 3 yıl önce
Parka olunca iyi bir namazi kildiracak bir imanli adam yokmu icinizde yaziklar olsun sozde musluman devletiz
Vah halimize 3 yıl önce
300 kisinin i c inden bitane namaz kildiracak cikmaadiysa vay halimze
Hakkı 3 yıl önce
dursun ay ne yapacakmış bayram namazını yeniden kıldırmak içinmi elinden geleni yapacakmış. reklam olmamış.
Adnan 3 yıl önce
Millet her zaman haklıdır kardeş. İmam geçici görev ile başka bir yerde görevlendirildiyse yerine vekaleten iman göndermek kimin görevi. Görevini yapmayan makamını terk edecek.
beyciler 3 yıl önce
yandınız .yol gecen hanı olur orası imamın biri gelir biri gider.müftülük ilk fırsatta başka yerlere geçici göreve verir hocayı çok göremessiniz..imamların çoğu torpilli öyle şehre uzak yerlerde fazla kalmazlar..dua edin kadrolu imam gelsin..ama bu müftü ve yöneticiler olduğu sürece düzceye kadro da vermezler..yandınız yani..
..
Ülkü 3 yıl önce
Türkte baş yoksa en yaşlı olan baş olur, cesareti olmayan tuvalete de gitmesin
Sanayici 3 yıl önce
Beter olsunlar canım hocayı gönderdiler oh olsun.onlara dini anlatan hoca değil takla atan hoca lazım iyi olmuş yaglarım eridi.Allahın adaleti tecelli eder
Mamureli 3 yıl önce
Kim hocaları suçluyo.hoca hacca gitti müftülük hoca vermedi onlarda mamure merkez camine gelselerdi 2 dakika
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın