banner851

banner614

BELEDİYE 26 MİLYON DAHA BORÇLANDI

banner619

Düzce Belediyesi’nin bu akşam gerçekleştirilen Mayıs Ayı 2.Birleşimi’nde beton yapımında kullanılması için agrega ve asfalt yapım işi için 26 milyon 298 bin TL’lik kredi talebi için Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yetki verilmesi kararı mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Terminal giriş-çıkış ücretleri için ise yeni bir tarife belirlendi. Ayrıca kadınlara yönelik spor salonunun aylık üyelik ücretinin 70 TL olmasına karar verildi.

banner846
Yerel Haber 10.05.2018, 00:00 11.05.2018, 17:01
2284
banner844

Düzce Belediyesi Mayıs Ayı 2.Birleşimi bu akşam Düzce Belediyesi Meclis Salonu’nda meclis başkanı Salih Keskinli Başkanlığı’nda görüşüldü. Mecliste 30’u imar olmak üzere toplamda 39 konu görüşüldü.
 
İlk konu 2017 yılı kesin hesap özeti oldu. Bir önceki mecliste komisyona havale edilen konu plan ve bütçe komisyonu tarafından görüşülmesinin ardından mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Ardından belediye birimlerinin görev ve çalışma yönetmelikleri de ilgili komisyonca görüşülmesinin ardından meclise geldi. Komisyondan geçen konu mecliste de oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediye 26 milyon TL kredi alıyor
Yine bir önceki mecliste komisyona havale edilen beton yapımında kullanılmak üzere agrega ve muhtelif malzeme alımı için 11 milyon 100 bin TL, asfalt yapım işi için 15 milyon 198 bin TL olmak üzere toplam 26 milyon 298 bin TL’lik kredi talebi plan ve bütçe komisyonundan geldi. Komisyon tarafından kredi talebinde bulunmak üzere Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yetki verilmesi kararı meclisten oy çokluğu ile geçti.

Terminale giriş-çıkış ücretlerine yeni tarife
Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü’nün terminal giriş-çıkış ücretlerinin yeniden belirlenmesi talebi de bir önceki Melis toplantısında komisyona havale edilmişti. Plan ve bütçe komisyonundan gelen rapora göre, öylerden terminale giren araçların giriş-çıkış ücretleri 2 TL’den KDV dahil 5 TL’ye çıkarılırken; 100 kilometreye kadar olan şehirlerarası taşımacılık yapan araçların giriş-çıkış ücretleri 16 TL’den KDV dahil 10 TL’ye düşürülmesine karar verildi.

Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Selahattin Sert ise rapora ilişkin yaptığı açıklamada, “Bir yerden fazla bir yerden de eksik aldığımızı düşünerek yeniden fiyat belirledik. Vatandaşta zam yapıldı algısı oluşmasın” dedi.

Rapor meclisten oy çokluğu ile geçti.

Spor salonunda aylık ücret 70 TL
Kültür İşleri Müdürlüğü’nden gelen spor salonu ücret tarifesinin belirlenmesi talebi komisyonda görüşüldü. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Düzce Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin üst katına yapılacak kadınlara yönelik spor salonunun üyelik ücretleri belirlendi. Buna göre, aylık üyelik ücreti 70 TL olacak. Eğer grup olarak gelinirse 50 TL olacağı şeklinde belirlendi. Rapor meclisten oy çokluğu ile geçti.

“Rakamlar dışarıdan çok daha düşük”
Konu üzerine bir açıklama yağan Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar, “Spor aletlerinin hepsi yeni ve pahalı aletler. Burada bir üyelik sistemi başlatalım ve herkes hor kullanamasın istediğimiz için üyelik olsun istedik. Dışarıdaki spor salonlarından çok daha ucuz ve cüzi tutuldu bu rakamlar” ifadesinde bulundu.


Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (21)
Can . D 3 yıl önce
Herseye ZAM HIZMET YOK OLAN YOLCULARA YANSIYACAK BU ZAM YAZIK BELEDIYE HALKIMIZ ICIN VAR ONLAR ZAM PESINDE HIZMET YOK
Düzceli 3 yıl önce
Bu krediler faizli mi hem ramazana girerken?
kEMAL 3 yıl önce
iNENÜ PARKI İHALESİ NE OLDU?
Başkan 3 yıl önce
Başkan yapma ne yol ne beton birak kendi cabanla yap işciler calissin duzce calissin nedir bu onu ihale bunu ihale baskan kendini yorma iptal et düzceyi ver müta itee ozaman seni caliskan başkan diye anariz
Düzce 81 3 yıl önce
Su parayla çöp temizliği parayla kanalizasyon parayla belediye otobüsü parayla yollara park parayla emlak vergisi parayla belediyenin parasız bi iş yaptığı yok bu kadar borç neden
Vatandaş 3 yıl önce
İçinizde bir tane istifa kelimesinin anlamını bilen ilkeli bir üye var mıdır. Düzcenin en güvenilmez kurumunun başında bu meclis gelmektedir. Mart 2019 bir an önce gelse de hepiniz defolup gitseniz.
Memur 3 yıl önce
Seçimde görüşürüz başka bir şey demeye gerek yok bazılarına peşkeş çekmek nedir görürsünüz
Ali 3 yıl önce
Borçsuz belediyemi var saçma saçma konuşuyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu