banner851

banner955

BELEDİYE BORCU ÖDEMEDİ, ŞİRKET ELEKTRİKLERİ KESTİ

Komşu Zonguldak’ın 42 bin nüfuslu Kozlu ilçesinde yaklaşık 3 milyon liralık elektrik borcu ödenmeyince ilçeye su basan pompaların elektriği kesildi. Bir ilçe susuz kalırken AK Partili Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, "Kasıt var. Seçimler yaklaştığı için herkesten her şeyi bekliyorum" diyerek şirkete tepki gösterdi.

Yerel Haber 31.03.2022, 16:12
3469
BELEDİYE BORCU ÖDEMEDİ, ŞİRKET ELEKTRİKLERİ KESTİ

3 milyonu bulan borç ödenmeyince, firma elektriği kesti

Kozlu Belediyesi 42 bin nüfuslu ilçeye su basan pompaların yaklaşık 3 milyonu bulan elektrik faturalarını ödeyemedi. İki aylık süreçte borç ödenmeyince firma belediyeye borcun ödenmesi için ihtar çekti. Ancak bu süreçte de borç ödenmeyince firma ilçenin şebeke hattına su sağlayan pompaların elektriğini keserek sayaçları mühürledi.

Vatandaş tepkili

Yaşananların ardından Kozlu Belediye Başkanlığı sosyal medya hesabından süreci aktaran bir paylaşım yaptı. Vatandaşlar ise belediyenin şikâyet değil çözüm yeri olduğunu savunarak duruma tepki gösterip sorunun çözülmesini istedi.

"Seçim yaklaşıyor, kasıtlı yapıldı"

AK Partili Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ise firmanın bazı durumlarda 40-50 milyona yakın faturaları görmezden gelip 3 milyon liralık borç nedeniyle elektrikleri kesmesinin kasıtlı olduğunu iddia etti. Görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Bektaş, "Her şey para değil. Sağlık var. İlçemizde hastaneler var" diyerek tepkisini sürdürdü.

"İktidarı yıkmak için canını verecekler ver”

Başkan Bektaş, "Artık seçimler yanaştığı zaman herkesten her şeyi bekliyorum. İktidarız ama hala daha iktidarı yıkmak için bu memlekette canını verecek olan insanlar var. Sorunu çözeceğiz İnşallah. Bizde sorun uzun sürmez. Ama unutacak da değiliz bunları." şeklinde konuştu.

İHA

banner844
Yorumlar (7)
Mehmet kapar 9 ay önce
Ne alaka öde borcunu kesmesini secim varmış geç bunları başkan
Batistuta 9 ay önce
Başka 21 Elektrik dağıtım şirketlerini Cehape Veya Dış minnaklar pardon Mihraklar özelleştirmedi Siz Özelleştirdiniz O yüzden şirketin suçu Yok Devletten aldıģı elektriği şirket ödemek zorunda sen Faturalarını ödemezsen Adamlar nasıl Devlete satın aldığı Enerji bedelini ödeyecek geç bu işleri...
Emekli 9 ay önce
Genel başkanına sor cehape yaptırdı der.
Adnan 9 ay önce
Ankara ya seslen az zam yapsınlar. Halk gibi sende borcunu öde belediyenin bütçesini nereye harcıyorsun?
CAN 9 ay önce
ÖDEYIN BELESE YOK SIRKET HAKLI BEN NASIL ÖDÜYORSAM
Duzceli 9 ay önce
Normal vatandaş gibi insan gibi ÖDE borcunu boş konuşma
MIGHTY 9 ay önce
Bak bak :)) Yine dış güçler komplo kurmuş.
Yeni Sayımız