banner851

banner955

BİR KEZ KAPIYI ÇALMALARI YETTİ

Düzce'de her yağmur sonrası sanayi sitelerinde yollar gölete dönüp esnaf isyan ederken, aylardır sıkıntılarına kalıcı çözüm getirilmiyor. Düzce ile aynı sorundan muzdarip komşu ilçe Karasu'nun sanayi sitesinde ise esnafların talebi üzerine hemen harekete geçen belediye, yağışlı havalarda yaşanan problemleri çözüme kavuşturmak hem 2 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı inşaatına başladı hem de sanayi sitesinin yollarını sıcak asfaltla buluşturma kararı aldı.

Yerel Haber 12.07.2018, 16:42 12.07.2018, 18:55
3327

Düzce'de esnaf büyük sıkıntı yaşıyor
Düzce'de altyapıdaki eksiklikler nedeniyle hem eski Sanayi Çarşısı'nda hem de Küçük Sanayi Sitesi'nde kepenk açan esnaflar her yağmur yağışında büyük sıkıntı yaşarken, bu soruna kalıcı çözüm getirilmesini istiyor. Sık sık verilen sözlere karşılık eski Sanayi Çarşısı esnafı yağışlı havalarda gölete dönen yollardan kurtulamazken, Küçük Sanayi Sitesi'nde ise durum çok farklı bir hal almış durumda...

Küçük Sanayi Sitesi'nde "Altyapıyı" karmaşası
Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Küçük Sanayi Sitesi alt yapı sistemi sorumluluğunun Düzce Belediyesi'ne ait olmadığını belirterek topu Düzce Küçük Sanayi Sitesi yönetimine atmıştı. Kritik durumlarda esnafın mağdur olmaması için müdahalede bulunduğunun altını çizen belediye, site yönetiminin gerekli çalışmaları yapması gerektiği mesajını vermişti. Kurumlar arasında gidip gelen "Altyapıyı kim yapacak?" çekişmesi esnafın mağduriyetini katlarken, komşu ilçe Karasu'dan "İşte Düzce'de de bu olmalı!" dedirten bir haber geldi.

Düzce ile aynı sorundan muzdariplerdi
Düzce gibi her yağmurlu havada yolları suyla kaplanan sanayi sitesinde faaliyet gösteren esnafların altyapı talebi karşılıksız kalmadı. Karasu Sanayi Sitesi’ne Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 2 kilometrelik yağmursuyu hattı inşa edilmesi için çalışmalar başladı. Hattın 1,3 kilometresinin tamamlandığı bildirilirken, altyapı çalışmalarını bitirilmesinin hemen ardından sitenin sıcak asfaltla buluşturacağı açıklandı.

Sitenin hem altyapısı hem de üst yapısıyla esnaflara ve ilçeye en güzel şekilde hizmet edecek hale getirilmesi hedeflenirken, aynı çalışmaların artık bekleyişe takılmadan Düzce'de de hayata geçirilmesi bekleniyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (5)
Esnaf 4 yıl önce
Komşu belediye başkanına başvuralım bizde gerekirse onu düzeye başkan yapalim
murat 4 yıl önce
ÖN ÖDEMELİ SU KARTLARI KULLANIYORUZ 100 LİRALIK SU YÜKLEMEYE GİDİYORUM BANA 70-80 LİRA ALT YAPI VE EVSEL ATIK ÜCRETİ KESİYORLAR. BİLMİYORLAR Kİ O ATIKLAR İLK YAĞMUR DA BENİM DÜKKAN DA.
Kss Esnafı 4 yıl önce
Küçük sanayide alyapı var. Sadece yağmurda asfalt olmayan yollardaki toprak hatlara dolmakta buda boruların akışını yavaşlatmakta belediye bugun asfalt yapsa ne boru tıkanır ne esnaf mağdur olur.
Aa 4 yıl önce
Komşu yapar biz bakar. Bakan vardı yapılamadı. Şimdi de tepeden bakanlarla ne kadar olur?
Ögrenci 4 yıl önce
Kasıtlı olarak yapılmadığını düşünüyorum her yağmurda aynı rezillği duymayan bilmeyen yok .. sanayi de bitirelim ithal ederiz ne olur ki....
Yeni Sayımız