banner851

banner955

‘BOLU BEYİ, BARİ ÖĞRENCİ BİLETİNE ZAM YAPMASAYDIN’

Bolu’da toplu ulaşıma yapılan zamla tam bilet 7, öğrenci bileti ise 5 liraya çıkarıldı. Bu karar öğrenci velilerini isyan ettirdi. Düzce’de öğrenci biletinin yılbaşından bu yana 2’ye katlanmasına rağmen Bolu’dan düşük olmasına, her fırsatta icraatlarını ve projelerini Düzce Belediyesi ile kıyaslayan Tanju Özcan’ın ne yorum yapacağı merak konusu oldu.

Yerel Haber 10.04.2022, 14:00 10.04.2022, 22:04
5978

Bolu Belediyesi geçtiğimiz mart ayında trafik yükünü azaltmak ve vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla şehir merkezinde ücretsiz minibüs hattı kurarak 4 araç hizmet vermeye başlamıştı. Bu karar kamuoyunda her kesimin takdirini toplayıp alkış alsa da diğer hatlar için kötü haber 1 ay geçmeden geldi.

Bolu’da tek biniş 7, öğrenci 5 TL

Bolu Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz hafta aldığı kararla tam bilet ise yüzde 40 zamla 5 liradan 7 liraya yükseltildi. Öğrenci bileti ise yüzde 34 zamla 3 liradan 75 kuruştan 5 liraya çıkarıldı. CHP’li Bolu Belediye Başkanı Özcan zam talebine gerekçe olarak artan akaryakıt maliyetleri ile şoförlerin para kazanamamasını gösterdi.

‘Ekonomik bunalım da bu yapılır mı?’

Öte yandan zammın uygulamaya koyulması kentteki toplu taşıma ücretlerini ekonomik bunalım ortamında yüksek bulan binlerce öğrenci ve velisinin tepkisine neden oldu. Bolu Abant izzet Baysal Üniversitesi’nde eğitim gören çok sayıdaki üniversiteli, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla belediyenin öğrenci ücretini 5 liraya çıkartmasını eleştirdi.

Öğrenciler tepkili

Bir öğrenci, “Bolu’da öğrenci 5 TL olmuş, sinirden basamadım. Allah affetsin” paylaşımı yaptı. Bir başka öğrenci ise “Kampüste mahsur kaldık” ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan’ı Bolu Beyi’ne benzeten bir vatandaş ise ‘Bolu Beyi, bari öğrenci biletine zam yapmasaydın’ sözleriyle karara tepki gösterdi.

Bir başka öğrenci de verilen hizmetin kalitesiyle birlikte zam kararını eleştirirken, “Neye dayanarak zam yapıyorlar?” diye sordu.

Özcan’ın yorumu merak konusu…

Öte yandan Düzce Ulaşım A.Ş. otobüslerinde öğrenci biletine de geçtiğimiz hafta yüzde 27.5 oranında zam yapılmış, öğrenci ücreti 2 lira 90 kuruştan 3 lira 70 kuruşa çıkarılmıştı. Düzce’de öğrenci biletinin 4 ayda gelen 3 zamla 2’ye katlanmasına rağmen Bolu’dan düşük olmasına her fırsatta icraatlarını ve projelerini Düzce Belediyesi ile kıyaslayan Tanju Özcan’ın ne yorum yapacağı merak konusu oldu. 

Öncü Haber Merkezi

banner844
Yorumlar (11)
Emin EYÜPOĞLU 8 ay önce
Şu yorumları okuyorum hayret ediyorum hala adam Tayyibi savunuyor!! Tamam sevebilirsin lakin bu kadar kör olmak neden? Yok dünya ile savaşıyor her yerde kriz var yok öyle yok böyle! Arkadaş Tayyib yolcu biz millet olarak hancıyız senin onu savunman değil alım gücünü düşürmesinin hesabını sormalısın evet savun ama hesap sor!! Sana ne öylesinden böylesine!! O bunları bilerek seçilmek istedi sana ne krizden eğer krizi yönetemiyor ise bıraksın gitsin !! Önemli olan millettir önemli olan devlettir!! Devleti yönetecekler tamamen senin benim hizmetkarımdır!!! Bizden bir cacık olmaz cebinde beş kuruş para yok hala iktidar derdindesin bırak o seni ikna etsin sığırlıktan çıkın artık objektif bakın açın penceresini!!
HAMİDİYELİ 8 ay önce
bence benzine hergün zam yapanlara isyan etmeli ,ama nerde
İstanbul'daki Düzceli 8 ay önce
Bu Chpkk lı arkadaş diyer chPKK lı İmamoğlunu (bu soy isminide araştırın nasıl almış) takit ediyor bunlar Emek Hırsızı hırsızlıklarıda gün yüzüne çıkınca arsızlaklarıda meydana çıkıyor önceki dönemler ne ne yapıldı ise bunlar çöküyor bunları destekleyenler bunları neden araştırmıyor ahha ahh Tayyip düşmanlığından bunlarda ne iman kaldı ne miliiyetçilik
Yamalı Pantalon 8 ay önce
Görüyorum ki hala aklı başına gelmeyen vatandaşlar var. Daha beter olun ne diyeyim.
GÖKHAN 8 ay önce
önce kendini ekonomıst sanan kuru 16 tl ye cıkartan akaryakıt fıyatlarını 20 tl dayandıran akp ve onun genel baskanını haber yapacaksın öncü medya
Asi 39 8 ay önce
Hangi chpkk lı belediye halkın yüzünü güldürdü ki Tanju güldürsün yürü beee Tanju kimtutar seni... Başkan Faruk özlü nün tırnağı olamaz bu
Şampiyon 8 ay önce
Aradaki farkı unuttun öncü ama ; bizdekiler çile minibüsü . onlardaki yolculuk otobüsü..
Harbi Adam 8 ay önce
TANJU ÖZCAN HÖTÜN TEKİDİR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız