banner851

banner614

BOLU ÖDÜLÜ KAPTI BİLE

Düzce hala vahşi depolama ile katı atıklarını toplayadursun, Bolu Belediyesi’nin diğer illere örnek olabilecek düzeyde yaptığı Katı Atık Depolama Enerji Üretim Tesisi Projesi, 'Altın Karınca'' Belediyecilik Ödülleri Yarışması'nda ödüle layık görüldü.

banner619
Yerel Haber 25.09.2012, 16:57
229
BOLU ÖDÜLÜ KAPTI BİLE

Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz, Öncü Televizyonunda yayınlanan haftaya bakış Programında anlata anlata bitiremediği projesiyle ödül aldı. katı atıktan enerji üretilen ve diğer illere örnek olacak kapasitede olan proje, Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışmasında ödüle layık görüldü. 6 kategoride yapılan  yarışma kapsamında, ön elemeleri geçemeyen veya gerçekleştirilemeyen projelerin elenmesiyle 203 seçkin projenin finale kaldığı, Bolu Belediyesi'nin de iki kategoride finale kalarak ödül almaya layık görüldüğü öğrenildi.
 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olarak katıldığı Altın Karınca Yarışması'nın sonucunda, Bolu Belediyesi'nin Çevre ve Altyapı Projeleri Kategorisinde ''Enerji Üretim Tesisi'' projesi olan ''Bolu Belediyesi Katı Atık Depolama (Çöp Biyo Gaz) Enerji Üretim Tesisi Projesi'' ve Kurumsal Gelişim Projeler kategorisine ''Kent Konseyleri'' projesi olan ''Bolu Belediyesi ve Kent Konseyleri Projecilik İşbirliği Ağı Projesi'' ödüle layık görüldü.

 

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)