banner851

banner614

BÖYLE Mİ OLMALIYDI?

Düzce, bu şekilde mi "Engelli dostu il" olacak? Üstelik bu fotoğraflar Düzce Belediyesi'nin sahibi olduğu binada çekildi. İŞKUR'ın girişimcilik kursu için Düzce Belediyesi'nin Eski Bolu Caddesi üzerindeki iş merkezine gelen kursiyeler içinde yer alan engelli vatandaşlar asansör çalışmayınca taşınmak zorunda kaldı.

banner619
Yerel Haber 03.06.2016, 12:35 03.06.2016, 19:16
6333
BÖYLE Mİ OLMALIYDI?

 3 kat taşınmak zorunda kaldılar

Düzce Belediyesi tarafından eski belediye binası alanında inşa ettirilen iş merkezinde asansörün çalışmaması engelli vatandaşları mağdur etti. İŞKUR'un girişimcilik kursu için adres olarak belediye iş merkezini göstermesi üzerine binaya gelen kursiyerler asansör sürprizi ile karşılaştı. İş merkezinin 3. katında verilen kursa kayıt yaptıran 25 kursiyer arasında yer alan engelli vatandaşlar asansörün çalışmaması nedeniyle 3 kat taşınmak zorunda kaldı.

Beyaz Masa'dan gelen cevap!

1 Haziran'da başlayan ve 13 Haziran'a kadar devam edeceği öğrenilen kursun yapıldığı belediye iş merkezinde yaşanan asansör sorununa dikkat çekmek ve çözüm bulunmasını sağlamak amacıyla çektikleri fotoğrafları haber ekibimize ulaştıran bazı kursiyerler, konuyu belediyeye de ilettiklerini aktardı. Belediyeden asansör sıkıntısına ilişkin gelen cevap ise "Bahsedilen yerdeki asansör belediye sorumluluğunda değildir. Kendi özel yönetimi vardır. Bilginize Beyaz Masa..." oldu.

Daha çok yol katedilmeli...

Düzce'nin engelli vatandaşların rahatlıkla yaşamlarını sürdürebileceği "engelsiz" bir şehir olması için çalışıldığı yönünde verilen mesajlara karşılık günlerdir çeşitli gerekçelerle çözülmeyen asansör sorunu, daha kat edilmesi gereken yolun çok olduğunu tüm açıklığı ile ortaya koydu. Engellilerin karşılaştığı sorunların çözümü için daha duyarlı ve hızlı girişimler gerekirken topu başka yere atmak yerine bizzat sorumluluk üstlenilmesi gerektiği görüşü çalışmayan asansör örneği ile yine ön plana çıkarken, İŞKUR İl Müdürü'nün konuyla bizzat ilgilendiği de edinilen bilgiler arasında...

İŞKUR müdürü devreye girdi

İŞKUR Müdürü Lokman Ceylan'ın engelli kursiyerlerin daha fazla mağduriyet yaşamaması için Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney ile görüştüğü ve Güney'in bugün (3 Haziran) ya da en geç pazartesi günü asansörün çalışır hale getirileceği yönünde bilgi verdiği öğrenildi.

HABER;C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (8)
aziz küçükakıncı 5 yıl önce
bende engelliyim bizim sorumlulugumuz degil diyenede Allah engel verirse anlar
Melek hatakoy 5 yıl önce
Söz wer dilleri gibi pazartesi asansör çalışır hale gelmezse..Belediye Başkanı ve yardımcısını engelli arkadaşımızı 5.kata çıkarıp indirmeleri için dawet edicem...
yazar 5 yıl önce
belediye başkanı gezmeleri bitirip gelince Düzce için neler yapması hatırlarmı acaba
vatandaş 5 yıl önce
Belediye 12 yıldır iktidarda. Belediye binasının 500 mt arkasında azmimilli köstebek yuvası. Heryer rezil kepaze. Başkanda gezi derdinde audi derdinde. Ama müstehak bize keleşe oy veren düzce halkı şimdi kendi çekiyor.
MUHTAR 5 yıl önce
AZMİMİLLİ MAHALLESİ AKP YE TULUM OY VERMİŞTİ. ŞİMDİ ÖDÜLÜNÜ ALIYOR.
Duzceli 5 yıl önce
Yollar kimin sorunlulugunda acaba bin pisman ettiniz insani yollar kostebek yuvasi baskan tatil derdinde
MUHTAR 5 yıl önce
YOLLAR AKP YE OY VERENLERİN SORUMLULUĞUNDA.
yılmaz 5 yıl önce
belediye hangi işi çözdü.ali güney dedi ise o iş ebedi olmaz.