banner851

banner955

ÇÖP EVDEN DRAM ÇIKTI

Şerefiye Mahallesi Konut Sokak’ta bulunan bir dükkandan yayılan kokudan rahatsız olan çevredekilerin şikayet etmesi üzerine dükkana müdahale etmek için gelen Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Çöpten dükkanın eşi vefat ettikten sonra akli dengesi yerinde olmayan bir ayakkabı ustasına ait olduğu ve oğlu ile birlikte yaşadığı ortaya çıktı.

Yerel Haber 14.03.2018, 12:03 14.03.2018, 17:44
6403

Şerefiye Mahallesi Konut Sokak’ta bulunan bir dükkandan yayılan kötü koku çevrede ikamet eden vatandaşları harekete geçirdi. Düzce Belediyesi 153 Beyaz Masa Birimine şikayette bulunan vatandaşların talebi üzerine çöp eve çevrilen dükkan ile ilgili çalışmalar bugün başladı.

72 yaşındaki Adem Kurt isimli bir ayakkabı ustasına ait olduğu öğrenilen dükkanda 42 yaşındaki oğlu Hüseyin Kurt ile birlikte yaşıyor. 11 yıl önce eşinin vefatının ardından psikolojik sorunlarının başladığı öğrenilen baba ve oğlunun o yıllardan beridir yaşadıkları dükkanda çöp biriktirdikleri ortaya çıktı.Sabah saat 09:00 sularında çöp dükkana gelen Düzce Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri şaşkınlık içerisinde kaldı. Dükkanda biriktirilen çöpe müdahale eden ekipler, tedavülden kalmış kağıt paralar, katı atık, evsel atık, çöp, karton kutu, plastik ve teneke kutularını topladı. Bir kamyon çöpün toplandığı evden kedi ve köpekler de çıktı.Öte yandan Kurt Ailesinin Kalıcı Konutlar’da kendilerine ait bir evinin bulunduğu ve Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce oraya yerleştirilmeye teşvik edileceği öğrenildi. Ayrıca belediye ekiplerince dükkanı temizlemek için çalışma başlatıldı.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (4)
yorum degıl icraat 5 yıl önce
kesinlikle anlatıldıgı gıbı etrafa zarar verıcı en azından bilerek yaptıgı bı rahatsızlık yok herkesin aynı sorunları var ne yazıkki o asamamıs cok nazik ve cok saygılı bi insan Allahım yardımcısı olsun ve lütfen yetkililer onlar hakkında temız ve ferah bi ortam sağlamalı sacma sapan tramway projeleri yada ne bilim yok yere harcanan paraların yerine insanları hayata kazandırmak için çalışmalar çoğalmalı
Elif 5 yıl önce
Cok düzgün ve kibar bir beyefendidir..tabiki hepimizin psikolojik sorunlari var..onu boyle görmek beni cok üzdü..Allah yardimcisi olsun
Tanıyan 5 yıl önce
Orada oturuyoruz hep kavga ediyor
Tanidik 5 yıl önce
Dukkan degil evide ayni durumda nefes alabilmek bile mumkun degil
20
açık