banner851

banner614

DÜZCE AKILLI KENT OLACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan "Akıllı Kentler-Bulut Kent Bilgi Sistemi" uygulamasıyla Düzce'nin altyapısı veri tabanına işlenecek. Yeni uygulamayla belediyeler hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edecek.

banner619
Yerel Haber 10.08.2015, 11:20
1980
DÜZCE AKILLI KENT OLACAK
Türkiye genelindeki altyapı haritalarıyla ilgili sıkıntılar dolayısıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan "Akıllı Kentler-Bulut Kent Bilgi Sistemi" Düzce'de de uygulanmaya başlıyor."Akıllı Kentler-Bulut Kent Bilgi Sistemi" ile Düzce'nin altyapısı veri tabanına işlenecek. Bu sistemle doğalgaz hatlarından elektrik hatlarına, su ve kanalizasyon borularından yer altındaki telefon kablolarına kadar her şey oluşturulacak altyapı haritalarıyla kayıt altında tutulacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tahsin Badem ve Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Caymaz'ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda Düzce'de hayata geçecek uygulamanın detayları görüşüldü.

Yeni uygulamayla meydana gelen herhangi bir eksiklik ya da aksaklıkta oluşturulan altyapı haritaları sayesinde anında müdahale mümkün olurken gereksiz kazı ve işlemlerin de önüne geçilerek belediyelerin tasarruf etmesi hedefleniyor.
Yorumlar (16)
Vatandas 6 yıl önce
Oyu belediye baskanina hizmetinden dolayi verdin sanki bari belediye baskani secerken biraz kafanizi kullanin
hakiki duzceli 6 yıl önce
Evet ben duzceden yaşıyorum çok memnunum tüm İlçeler akp aldı gittikçe oy oranı yükseliyor siz nerde yaşıyorsunuz onu anlamadım ? Bu kadar oy verenlere geri zekalımi demek istiyorsunuz yani ?
Hakiki düzceliye cevap 6 yıl önce
Hakiki düzceli sen nerde yaşıyosun başka bir düzce varda bizmi bilmiyoruz. Luzumsuzun en önde gidenide siz ve sizin gibiler. Siz niye ikinci sefer bile bile işi ehline vermediniz paramylamı yoksa çıkarınız vardıda onun içinmi seçtiniz.
HAKIKI DUZCELI YE 6 yıl önce
ELEDIYEDEN MEMNUNSUN GALIBA.EGER OYLEYSE SEN BIYERDEN PARA ALIYOSUN.BOS BOS HERSEYE CEVAP VERMEYIN AKP LILER.KELES HEPINIZE KAPAK OLDU ZATEN.
rıddıck 6 yıl önce
insanları aptal olduktan sonra düzce akıllı olmuş ne işe yarar...........
tasarımcı 6 yıl önce
önce belediyenin web sitesini yenileyin yandaşlara verilmekten işler kaç aydır bitmiyor... İhale usulu açılmadan işi en iyi yapanlar yerine sallayanlara ve şehir dışına veriliyor işler...
hakiki duzceli 6 yıl önce
Bu yorum yapanlar chp nin paralı adamları sanırım herzaman belediye haberlerine lüzumsuz yorum yapiyorlar bilerek kasten yapılıyor oy verip sevenlere saygı duyun bidaaki seçimde gidin sandıkta konusun
sahildeniz 6 yıl önce
akıllı kentmişşşş.. Hastanelerin biri anyada biri konyada Bu millete hak.. Demekki zengin düzceli ömrünü hastaneler arası otobuslere harcıyorlar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın