banner851

banner614

DÜZCE'DE İŞGAL BİTMİYOR!

banner619

Düzce'de şikayet konusu olan kaldırım işgallerine yönelik denetimler sürüyor. Zabıta ekiplerince yapılan kontrollerde tabela ve reklamlarını yayaların geçişini engelleyecek şekilde yerleştiren işletmelere cezai işlem uygulandı.

banner846
Yerel Haber 18.05.2018, 12:04 19.05.2018, 14:51
4489
banner844

Yayalara ait olan kaldırımlara araç park edilmesine sık rastlanan Düzce'de işgaller bununlar da sınırlı kalmıyor.
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde kaldırım işgali denetimi gerçekleştirdi. Genelde araçlara yönelik yapılan denetimler bu kez yaya yollarını işgal eden tabela ve reklamlara karşı düzenlendi.
Ekipler şehir merkezinde işletilen özel otoparkların tabela ve reklamlarını denetleyerek yaya yollarını işgal eden işyeri sahiplerini uyardı.
Kaldırım üzerlerine konulan seyyar plastik duba ve pano ile ağaç ve direklere bağlanan tabelaları kaldıran zabıta müdürlüğü ekipleri, reklâm, ilan ve tanıtım yönetmeliğindeki standartlara uygun olmayan tabelaları da söktü.
Cezai yaptırımların da uygulandığı denetimlerde kurallara uygunluk ve tabelaların uygun alanlara konulması konusunda işyeri sahiplerine bilgilendirme de yapıldı. Yayaların geçişini engellemekle birlikte görüntü kirliliğine yol açan işgallere karşı çalışmaların süreceği ifade edildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (40)
vatandaş 3 yıl önce
düzce belediyesinin çaycısından en üst birimine kadar hiç bir ferdin görevini hakkıyla yaptığına ve kazandığı paranın helal olduğuna inanmıyorum. ve kendi adıma 7 nesille haram ediyorum her bir kuruşumu. o taşeron garibim işçiler var ya siz onların vebalıni nasıl ödeyeceksiniz bide onu düşünün..
otopark ücreti haksız 3 yıl önce
vatandaşa nasıl hizmet olacaklar anlamıyorum?Bu araçların hepsi vergi ödüyor Sigorta yaptırırken vergi ödüyor benzin alırken vergi ödüyor eeee vergiyi alırken bu arabaları nereye çekecek neden demiyor hep para değil hizmette lazım araçlar ara sokaklarda kaldırımlarda vatandaş yoldan yürüyor.
Aşikar 3 yıl önce
Önce kaldırımı dükkana çeviren dükkanlara müdahale etsin ayıptır rezilliktir bu yalandan göstermelik işler
Samet 3 yıl önce
İt ürür kervan yürür kanunları geçerli düzcede
Mıhtar 3 yıl önce
Sadece tabela toplamakla olmaz. Kontrol de gerek.Fırsatçılık yapan otoparkçıların da tepesine binmek gerek.Hepsi aynı demiyorum kesinlikle ama, geçen sene bir yerde normalde 3 tl olan otopark ücreti için ramazan bayramı arefesi akşamı 5 tl almışlardı.
İbrahim 3 yıl önce
Ne tabelası adam müftülüğün karşısında kaldırımda arabayı bırakıyor
otoparkcı 3 yıl önce
m akif caddesinde heykel yönünden güneş tıp a dogru giderken yolun gağ tarafındaki kaldırıma 50cn oda yetmiyor tam ortasında 35 cn aydınlatma direği bunları kimse görmüyormu
toprak 3 yıl önce
geçen kocaeli'ne gittim.ücretsiz park diye kapalı bina parkları bile var.Düzce'de merkezde neden hiç ücretsiz park yok.belediyecilik bu mu?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı az bulutlu