banner851

banner614

DÜZCELİLER DİKKAT!

banner619

Düzce Sulama Birliği tarafından yapılan uyarıda, tarımsal faaliyetlerde bulunulması için Düzce’deki sulama kanal ve kanaletlere su verildiği belirtilerek, boğulma vakalarına karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.

banner846
Yerel Haber 02.07.2021, 14:30 02.07.2021, 16:02
2672
banner844

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, tarımsal faaliyetler için sulama kanal ve kanaletlere su verildi. Düzce Sulama Birliği, boğulma vakalarının en sık görüldüğü yaz aylarında vatandaşların serinlemek için su kanalı ve kanaletlerine girmemeleri konusunda uyarı bülteni yayımladı.

 Düzce Sulama Birliği tarafından yapılan uyarıda, şu ifadelere yer verildi:

“Düzce ovasın da; 2021 yılı Sulama Sezonunun başlamasıyla, tarımsal faaliyetlerde kullanılmak üzere Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanlığı işletmesine ait 850 km'lik sulama hattının aktif alanlarında ki ana kanal, kanalet ve tersiyerlere su verilmiştir. Düzce ovası Sulama Birliği Başkanlığı olarak ifade etmek isteriz ki; Sulama kanalları, Baraj ve Göletler yüzmek ve serinlemek için değil yalnızca ekimi yapılan tarlalarımızı sulamak içindir. Kanalların amacı dışında kullanımı yasak olmakla beraber son derece tehlikeli ve ölümcüldür. Tarıma can vermek için kullanıma sunduğumuz su bizim canlarımızı almasın. Her yıl Türkiye genelinde ortalama 100 genç ve çocuk sulama tesislerinde ki kuvvetli akıntı ve bataklık gibi sebeplerden boğularak yaşamlarını kaybetmektedirler. Bu şartlar altında yüzme bilmeniz dahi sizi kurtarmaya yetmemektedir. Bu acı durumun önüne geçmek adına, Düzce halkından ricamızdır; Kendinizi ve çocuklarınızı sulama kanallarından uzak, hayata yakın tutunuz.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)