banner851

banner955

DÜZCE’NİN GELECEĞİ PLANLANIYOR

Geleceği Birlikte Planlayalım” sloganı ile Düzce’nin de aralarında bulunduğu 5 ilde On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları başladı. Bu süreçte, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda istişare toplantıları gerçekleştirilen tüm vatandaşların planlama sürecine dâhil olması için bir de anket başlatıldı.

Yerel Haber 20.02.2018, 11:22 21.02.2018, 13:56
2764
banner1032

2019-2023 yıllarını kapsayacak olan On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları, Kalkınma Bakanlığı himayesinde başlatıldı. Katılımcılık ilkesi temelinde yürütülen hazırlık çalışmalarında, Özel İhtisas Komisyonları ve istişare toplantılarının yanı sıra tüm vatandaşların planlama sürecine dâhil olması hedefleniyor.

Bu çerçevede, On Birinci Kalkınma Planı çalışmaları kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinasyonu ile Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde üç ayrı temada 15 toplantı gerçekleştirildi.

5 ilde düzenlenen On Birinci Kalkınma Planı toplantılarının geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Düzce ayağına, Vali Yardımcısı Adem Keleş, Vali Yardımcısı Cemal Demiryürek, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

15 ayrı toplantıda her bir temada paydaşlar tarafından üretilen tedbirler ajans eliyle Kalkınma Bakanlığı’na raporlanacak ayrıca kamuoyuna duyurulacak.

Ayrıca, planın güçlü ve yaygın toplumsal, kurumsal sahipliliğinin oluşturulması için bölgedeki tüm vatandaşlarının katılım sağlaması hedefiyle, bir anket çalışması düzenlendi. Kalkınma Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilecek anket vasıtasıyla halkın sunacağı katkıların planının önceliklerinin belirlenmesinde ışık tutacağı vurgulandı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (15)
Vbk 5 yıl önce
Memleketimiz makyaj yapmış bir kadından farksız keşke hersey görüntü ve çevre duzenlemesiyle alakali olsa bunlar işin kolay tarafı farklı kültürleri çekmek bunun için mücadele etmek gerekiyor
Can . D 5 yıl önce
DÜZCE COK GERI KALMIS YOLLARBERBART KALDIRIMLARDESEN REZILLIK KIRIK DÖKÜK ULASIMMI DAHA BERBART DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA BOLU HALA ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜS YOLCULUGU AVRUPANIN HIC BIR YERINDE BÖYLE REZILLIK YOK BELEDIYE MODERN TEMIZ KILIMALI HALK OTÖBÜSLERIYLE YOLCULUK YAPIYO 15 DAKIKADA BIR OTÖBÜS VAR VE ELETIRIK TELERI NEDEN YERIN ALTINA ALINMAZ HE NUSRETDIN MH LESINE BAKIN DIGER YERLERDE BETER YAZIN TOZ TOZ ARABA YIKA YARIMSAAT SONRA TOZ YINE YAMUR YAGAR GÖL CAMUR CAMUR BUMU BASKAN HE
müdür mü ? 5 yıl önce
kaldırımdaki parke taşın üzerine beton attıran müdür planlamasında nerde görülmüş bu tarz.Düzcede görüldü.Asfalt üzerine asfalt nerde görüldü Düzcede.Şu müdürün yerine birini bulunda işin ehliolsun
Osman Kucur 5 yıl önce
Kentsel dönüşüme gecin artık Düzce bir köy görünümden çıkartın artık burası il artık yetkililere hatıtlatalım bilginize
Vatandaş 5 yıl önce
Kulak sağır baş ağır ha cagır ha cagır
Aa 5 yıl önce
Eskişehir olabilsek
Adil 5 yıl önce
Aynı yüzler duzcede olduğu muttetce burdan bir şey çıkmaz düzce bitmiş yeşil alan mi kalmış merkezde ellerinden gelse statin Nurettin zaferin bulunduğu futbol sahalarına bina dikicekler
Sozubuyuk 5 yıl önce
Duzce planlaniyor duzce universitesi nerde bu gencleryasayacak burda nerde universite nerde duzceye katkisi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı