banner851

banner955

ESNAF DA DERTLİ VATANDAŞ DA

Düzce Cumartesi Pazarı’nda alışveriş yapan pazarcılar ve esnafa mikrofon uzattık. Pazarcılar da vatandaşlar da fiyatlardan ve alım gücünün az olmasından şikayet ediyor.

Yerel Haber 24.03.2018, 16:41 24.03.2018, 17:58
3592
banner1032

Son zamanlarda yurt genelinde kurulan pazarlarda fiyatlar yüzünden vatandaşlar meyve sebze almakta zorlanıyor. Bizde Öncü Haber ekibi olarak Düzce'de Fevzi Çakmak Mahallesi’nde kurulan Cumartesi Pazarına giderek durumu değerlendirdik.

“Vatandaşta para kalmadı ki”
Pazarda satış yapan pazar esnafı satışlarla ilgili yaptığı açıklamada;

“Halimizi görüyorsunuz. Pazarda millet kalmadı. Hem alacak güçleri yok hem de marketlerin halk günü kampanyalarına güvenip oradan alışveriş yapıyorlar. Yılbaşından beri satış yapamıyoruz. Bu durumun düzeleceğini de zannetmiyoruz. Böyle devam ederse vatandaşları da bizi de çok zor günler bekliyor. Vatandaşlar öncede iki kilo üç kilo aldığı şeyleri şimdi ancak yarım kilo bi kilo alabiliyor” ifadelerini kullandı.

“Yukarıdakilerin çözüm bulması gerekiyor”
Pazara alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar ise fiyatların yüksek olduğundan yakınarak;

“Gördüğünüz gibi halimiz ortada. Meyvelerin yanından geçemiyoruz bile. Yukarıdakilerin bu duruma bir çözüm bulması gerekiyor. Yakında pazara gelip alışveriş bile yapamayacağız” dedi.
 
 

banner844
Yorumlar (26)
gerçekyorum 5 yıl önce
beyler bayanlar önce esnafımıza sahip çıkıcaz yoksa gelır bir tarım ve hayvancılığa bakan a101lerde bimlerde ucuz et satıyorz mıllet et yesın dediği gıbı hayvancılıgın önünü tıkayan acıklamaları tarım için patates sogan içinde yapar ayıkol
VATANDAŞ 5 yıl önce
MARKETLERDE SEÇME ŞANSINIZ VAR. PARA YOK AYAĞINI GEÇİN BENCE. İNSANLARIN BİRÇOĞU ARTIK MADDİ OLARAK BELİRLİ BİR SEVİYEDE. DIŞARI ÇIKIN Bİ GEZİN,AVMLER,KAFELER,LOKANTALAR HER YER DOPDOLU.
Murat Demir 5 yıl önce
He valla .nerde para yok.pazarcilik olayı duzce de bitmiştir. Bak bende pazarciyim. Ama duzce ye açmıyorum.
Sezgin 5 yıl önce
Dün cumartesi pazarındaydım bizim türk vatandaşlarımız birer poşet zor alırken suriyeliler ikişer pazar arabalarını dolduruyorlar biz ülkemizde mülteci konumuna düştük kendi vatandaşını bukadar ezen bir ülke olamaz
YIĞILCALI ESNAF 5 yıl önce
TİCARETEİMİZ GÜZEL HUZUR İÇİNDE YAŞIYORUZ.
Halk 5 yıl önce
Pazara gelen vatandaşa iyi malı öne yığıp ikinci kalite malı arkadan doldurursanız millet tabiki kaçar marketlere seçilip alayım fiyat biraz yüksek olsada önemli değil diyor hakkı kazıklamayın.
vatandaş 5 yıl önce
pazarcı kardeş daha cok aglayacaksınız bu günler iyi günlerınız cürük carık doldur gözle kaş arasında düzgün verdıgın 3 günde cürüyor gıderım markete kralını secerım alırım başka illerde gıt ıstedıgın gıbı sec sızde yok
Dertli, dertli 5 yıl önce
Son bir yıl da doğalgaza %34,- benzine %28 - elktrik % 21 zam gelirken Millet Vekiline %45 zam, memur ve emekliye ise % 4 zam yapılmış. Mutlu mu dertlimisiniz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
orta şiddetli yağmur