banner851

banner614

ESNAF RAHATSIZ

Şerefiye mahallesinde bulunan İl Özel İdaresi Hizmet binasının önüne artık resmi araçlar dışında park yapılmıyor… Resmi yazışmalar sonrasında binanın önünü kiralayan özel idaresine özellikle çevre esnafı tepkili.

banner619
Yerel Haber 19.05.2014, 11:06
261
ESNAF RAHATSIZ

Yetersiz fiziki alan gerekçe gösterilerek geçtiğimiz ay satış kararı alınan İl Özel İdaresi binası önünde tepki toplayan bir uygulamaya daha imza atıldı. Meclis toplantıların yapıldığı ve ilçelerle ilgili resmi işlemlerin gerçekleştirildiği hizmet binasında gün içinde insan sirkülasyonu yoğun… Şehir merkezinde olduğu için trafik yoğunluğun fazla olduğu bina çevresinde, resmi araçları park edecek yer bulunamayınca yapılan yazışmalar doğrultusunda bina önü kiralandı. Bariyer ve zincirlerle çevrelenen binanın önüne resmi plakalı araç dışında park yapmak yasak…! Bu durum ise özellikle çevre esnafının canını sıkmış durumda…

 

 


3 TARAFINDA PARK YERİ VARKEN…


Özel idaresinin karşısında, arka cephesinde yer alan açık otoparklar ve hemen çaprazında yer alan kapalı otopark dururken, böyle bir karar alarak yolu kiralaması tepki topladı.


Esnafın bu durumdan son derece rahatsız olduğu ve dilekçe yazarak itiraz edecekleri öğrenildi.

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)