banner851

banner955

FENER ALAYI HAYRAN BIRAKTI

Koronavirüs salgını yüzünden geçtiğimiz yıl sönük geçen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına bu yıl halkın yoğun katılımıyla büyük coşku damga vurdu. Gün boyu devam eden kutlamalar akşam düzenlenen ve adeta görsel şölen yaşatan fener alayı ile sona erdi.

Yerel Haber 30.10.2021, 11:43 01.11.2021, 15:44
1162
FENER ALAYI HAYRAN BIRAKTI

Düzce'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Belediye Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerindeki meşalelerle belediye bandosu eşliğinde İstanbul Caddesi boyunca yürüdü.

Büyük boy Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıyan grubun yürüyüşü Anıtpark Meydanı'nda tamamlandı.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Öte yandan merkezde olduğu gibi Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerinde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

YIĞILCA

Yığılca ilçesinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlama programı, Yığılca Şehir Stadında devam etti.

Kutlama programına, Yığılca Kaymakamı Talha Altuntaş, Belediye Başkanı Rasim Çam, İlçe Jandarma Komutanı Serhat Topuz, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Ömerbeyoğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Altuntaş ve Belediye Başkanı Çam, törene katılan öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Altuntaş'un, günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından gösteriler yapıldı.

KAYNAŞLI

Kaynaşlı Hükümet Konağı Meydanı'nda düzenlenen kutlama programına, Kaymakam Mustafa İkbal Eşki, Belediye Başkan Vekili Akif Demir, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Nuri Badışoğlu, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve bazı kurum müdürleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Eşki, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Çeşitli gösterilerin yapıldığı tören, ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

 (ÖNCÜ HABER/AA)

banner844
Yorumlar (5)
Ertan 1 yıl önce
Evet, CHP’nin düzenlediği Fener Alayı gerçekten çok güzeldi  Haa, pardon siz ondan bahsetmiyormuşsunuz Galiba siz o anda, CHP İl Başkanı Atatürk Heykelinin önünde konuşma yaparken ne hikmetse tam da o anda (Besbelli proveke amaçlı olarak) yanından bangır bangır sirenlerle geçen İtfaiye araçlarının birini kullanıyordunuz, o nedenle fark edemediniz  Tıpkı alandan kös kös geçen ve bu gün de abuk subuk paylaşım yapan bir STK başkanı gibi…
Düzceli 1 yıl önce
Cumhuriyetten uzak Kaynaşlı belediye başkanı Şahin, hazmedememiş olacak ki vekilini göndermiş.
Nsm 1 yıl önce
Ve o düzce cumhuriyeti yok etmek icin cirpinanlara hala yüzde 60 oy vermekte. Adeta akil durmus.
Eski Düzceli 1 yıl önce
Cumhuriyetin tüm kazanım ve değerlerini yok etmek isteyen zihniyet önce fetönün gemisine bindiler gemi batınca reisin takasına atladılar o da su almaya başlayınca bayrağı kapan meydanlara çıktı sizin değişim hızınıza bukalemun bile yetişemiyor.
Vatandaş 1 yıl önce
O gösterdiğiniz resimler malum partinin alayı kardeş. Asıl fener alayının resimlerini yayınlayın. Hani şu konuşma sırasında belediyenin bilerek anıtın ordan itfaieyeleri geçirttiği..
Yeni Sayımız