banner851

banner955

GEÇ KALINMIŞ ÖNLEM

Geçmiş yıllarda ölümlü kazalara sahne olan üst geçit ayaklarına karayolları tarafından önlem alındı. kazalarda ölüm riskini en aza indirmek amacıyla çelik bariyerler yerleştirme çalışmalarına başlandı.

Yerel Haber 12.07.2014, 13:24
134
GEÇ KALINMIŞ ÖNLEM

 

Karayolları D-100 Karayolu üzerinde bariyer çalışmalarına devam ediyor… Karayolları ekipleri, meydana gelebilecek kazalarda ölüm riskini en aza indirmek amacıyla hız kesici çelik bariyerler yerleştirme çalışmalarına başladı.

 

 

Abant-Hendek arasında yaya ve köprülü kavşakların altına 20 noktada çelik bariyer çalışması yapılacak. Bugün Kervan mevkiinde karayolları ekipleri hız kesmeden çalışmalarını sürdürdü.Bilindiği gibi, 2011 yılında Levent Eroğlu idaresindeki otomobil D-100 Karayolu üzeri Kervan Kavşağı'nda yoldaki su birikintisine girince aniden kontrolden çıkarak üst geçitin ayaklarına çarpmıştı.

 

 

Meydana gelen kazada sürücü Levent Eroğlu otomobilde sıkışarak ağır yaralanırken yanında bulunan AK Parti eski il yönetiminden Halil İbrahim Göçmen ise olay yerinde hayatını kaybetmişti.Karayolları bugüne kadar bir çok yaralamalı ve ölümlü kazaların meydana geldiği üst geçit ayaklarına geç de olsa önlem almış oldu.

Yorumlar (0)