banner851

banner614

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, gaziler ve şehit yakınları ile birlikte, Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği’nin hayatını anlatan Ayla Filmi’ni izledi. Duygusal anların yaşandığı film sonrasında konuşan Kore Gazisi çok duygulandığını belirtti.

banner619
Yerel Haber 20.12.2017, 09:36 21.12.2017, 10:37
1078

Geçtiğimiz günlerde Vali Zülkif Dağlı Gaziler Derneği’ni ziyaretinde verdiği sözü tuttu. Vali Dağlı ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz dün akşam Düzce’de bulunan bir alışveriş merkezinin sinema salonunda gazi ve şehit yakınları ile birlikte Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği’nin hayatını anlatan Ayla Filmi’ni izledi.

Filmi izleyen gazi ve şehit yakınları duygusal anlar yaşadı.


“Gerçekten çok duygusal bir filmdi”
Düzenlenen etkinliğe ilişkin konuşan Dağlı şu ifadelerde bulundu:

“Değerli Kore Gazimiz, büyüğümüz, diğer gazilerimiz ve şehit ailelerimizle birlikte bugün bu güzel filmi hep birlikte izledik. Çok duygulandık. Türk askerinin neler yaptığınız, dünyaya nasıl örnek olduğunu ve bir çocuğu kurtarmak pahasına neler yaptığını ve onun mücadelesini hayatı boyunca verdiğini hep birlikte izlemiş olduk. Gerçekten çok duygusal bir filmdi. Gazimizin de fikirlerini almanızı öneririm.”

“Çok duygulandım, o anları yaşadım”
1952 yılında Kore Savaşı’ndan gazi olarak dönen Düzceli Kore Gazisinin de bulunduğu etkinlikte konuşan gazi duygularını şu sözlere dile getirdi:

“Ben de Vali Beyimin dediği gibi Kore’ye 1952 senesinde gittim. Evli gittiğim halde biraz üzüntülü geçti. Filmi izlerken rahatsızlığım olmasın diyerek içime attım. Çok güzel bir film çevirmişler. Bütün emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Çok duygulandım, o anları yaşadım. Marilyn Monroe’yu da sahnede izledim. Çok teşekkür ederim beni buraya getirenlere.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (2)
Akıl 4 yıl önce
Dünyaya ağlamaya geldik. 2bin yıldır vatan kurtarıyoruz. Bitmedi bir kavgamız bitecek gibi de değil. Siz hiç Avrupa'da ABD de Japonya da Arabistan da İran da Rusya da ağlayan bir yönetici gördünüz mü hayır.
Yuri 4 yıl önce
Biz Türkler duygusal bir milletiz.