banner851

banner955

HALK YILLARDIR BİTMESİNİ BEKLİYOR

Yaklaşık 30 dakika süren Düzce-Yığılca arasındaki yolculuk süresini yarıya düşürecek yolda çalışmalar tekrar başladı. Diğer taraftan Yığılca-Alaplı karayolunda da istimlak çalışmalarının son aşamaya geldiği bildirildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “Bugün ilçemiz için tarihi bir gün.” değerlendirmesinde bulundu.

Yerel Haber 08.03.2018, 16:57 08.03.2018, 16:59
2107
HALK YILLARDIR BİTMESİNİ BEKLİYOR

Projeye 1 viyadük ve 1 tünel eklendi
Yığılcalılar’ın merakla beklediği Yığılca-Düzce karayolunda çalışmalar nihayet başladı. Geçen sonbaharda yüklenici firma tarafından başlanan yol çalışmalarına kış mevsiminin araya girmesi sebebiyle ara verilmişti. Verilen bu arada yolun mevcut projesinde düzeltmeler yapıldı ve 1 viyadük ile 1 tünel eklemesi yapıldı. Bugün tekrar başlayan çalışmalarla birlikte aralıksız bir çalışma temposuyla Yığılca-Düzce karayolunun tamamlanması planlanıyor. Yine bu yolla birlikte çalışmaları paralel yürütülecek olan Yığılca-Alaplı karayolunda da Karayolları Genel Müdürlüğü’nün istimlak çalışmaları netleşmeye başladı. Tüm altyapıların tamamlanmasıyla birlikte Yığılca için hem Düzce hem de Alaplı yolunda yoğun bir mesai başladı.

“Amacımız kısa sürede bu yolumuzu tamamlamak”
Çalışmaların başlaması dolayısıyla yolda incelemelerde bulunan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit yaptığı değerlendirmede, "Nihayet yol çalışmalarımıza bugün itibari ile başladık. Sonbaharda başlayan çalışmalar kış sezonunun araya girmesi ile duraklamıştı. Bahar ayının gelmesi ile birlikte çalışmalarımız duraksız devam edecek. Yine mevcut projemizde iyileştirmeler yapıldı. Üç adet viyadük olan projemize bir adet daha viyadük ve bir adet de tünel eklemesi yapıldı. Yığılca yolumuzda yoğun bir çalışma olacak. Amacımız kısa sürede bu yolumuzu tamamlamak. Yolumuzu bitirdiğimiz an Yığılca-Düzce arası 15-20 dakikaya düşecek.” dedi.

Yığılca-Alaplı ile arası 20 dakikaya düşecek
Yine Yığılca-Alaplı yolunda da çalışmalarda son aşamaya geldiklerini kaydeden Başkan Yiğit, “İstimlak çalışmaları tamamlanmak üzere. Bu işlerinde tamamlanması ile birlikte Alaplı yolumuzda da çalışmalarımız başlayacak ve kısa zamanda tamamlanacak. Bu yolumuzun da bitmesi ile birlikte ilçemizin Alaplı ile arası 20 dakikaya düşecek. Nihayet Yığılca'mız Düzce'nin denize açılan ikinci kapısı olacak. Projelerimizin her zaman olduğu gibi takipçisiyiz. Bugün ilçemiz için tarihi bir gün.” diye konuştu.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (11)
Düzceli.. 5 yıl önce
Karadeniz sahilinde Akçokoca melen ağzı arasından daha garabet, tehlikeli bir yol varmı..Her veklin söz verdiği ama 16 yılda bir metresi bile yapılmayan yol.. Melen ağzı köprüsünü geçtiğinizde eskisi bile hava alanı gibi olan yol karasu arası 1 yılda duble yapıldı..Gidip asfalt kalitesine bir bakın, ordan Kaynarca yoluna gidin..Biz organizelerimeze bile 6- 7 km lik duble yol yapamadık..Ama hep 3 - 0 Oltadaki balık yemlenmez..
Düzceli.. 5 yıl önce
6 yıl önce RTE bu yol için, bitirin bu çileyi dediğinde, İl yönetimi ve vekillerin yapması gereken, bölünmüş duble yol projesini çizdirip, o zamanın ulaştırma bakanı Binayi Yıldırım ın önüne koymaktı.. Onlar yolda biraz viraj azaltıp biraz asfalt kalitesini yükseltmeyi seçtiler onu bile beceremediler...Gidip Sakaryanın bu 6 yıllık sürede bitirdiği duble yollara bakın..
Ayhan 5 yıl önce
Yığılcaya yapılan her yatırım orada yaşasın yaşamasın herkesin faydasına olacaktır.
Ayhan 5 yıl önce
Halil bey yerinizi yurdumuzu satmış olabilirsiniz.kendinizi yığılcadan kurtarmış olmanızda iyi olmuş.Yığılca kendisini özgürce başka illerde sorulduğunda ben yıgılcalıyım diyebilen vatanseverlere kalsın.
Nedim Karatepe 5 yıl önce
yıgılca hoca köyü inşAllah hayırlı olur
Stk 5 yıl önce
sayın başkan gectığımız yıl bayramdan once başladı yol dedınız sımdı yıne çıkıp tarihi gun dıuorsunuz. Sallamalarınız bıtmıuor maşAllah
Halil 5 yıl önce
Yığılca ya kim gidiyor abi ben 50 yıl önce çıktım oradan da kendimi kurtardım fındıklığı satıyorum alan da yok,orada kalsaydık açlıktan ölürdük. Bir yerde sanayi üretim ve kalifiye eleman yoksa orası bitiktir, arkadaşlar.
yığılca81 5 yıl önce
Halil senin gelmene gerek yok orda yaşayan insanlar da var 50 yıl daha gelme yığılca ya zamanla hepsi olucak burada sizin kendi memleketinizi dişarida kötülemekten başka dertınız yok.
yıgılcalı 5 yıl önce
akraba rahatsızsan doktora git istanbulla .yığılca arası neredeyse aynı 1 saat
acil vakalarada saatler duruyor yolda bir sene gibi oluyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
kapalı