banner614

İÇİNDE YOK YOK! İŞTE DETAYLAR…

banner619

Yığılca’nın nadir güzellikteki doğal zenginliklerinden olan eski adıyla Yılançatı yeni ismiyle Geyiklibel Kanyonu Tabiat Parkı’nın turizme kazandırılmasına yönelik çalışmalar ödeneği bekliyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Düzce Şube Müdürlüğü, yürüyüş yolları, seyir terasları, kamelyalar, piknik üniteleri, otopark, kır lokantası, kır kahvesi, büfe ve mescit gibi bir çok donatıyı içerisinde barındıracak projenin hayata geçirilmesi için genel müdürlükten talep edilen ödeneğin beklendiğini açıkladı.

banner846
Yerel Haber 13.06.2018, 14:00 15.06.2018, 10:08
2311
banner844

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Düzce Şube Müdürlüğü bir süre önce sınırları genişletilerek ‘Tabiat Parkı' statüsüne alınan eski adıyla Yılançatı yeni ismiyle Geyiklibel Kanyonu’ndaki son duruma ilişkin bilgilendirme yaptı. Genişleme alanına bağlı olarak tabiat parkının mevcut gelişme planının yıl sonuna kadar revize edileceği açıklanırken, bölgede neler yapılacağı tek tek sıralandı ve genel müdürlükten talep edilen ödeneğin gelmesi halinde çalışmalara başlanacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada,
“Sınırları genişletilen tabiat parkının mevcut uzun devreli gelişme planı yıl sonuna kadar şube müdürlüğümüzce revize edilecektir. Ayrıca alanda çeşitli plan proje, çevre düzenlemesi (Proje sahasında; yürüyüş yolları, tabela yapımı ve alana montajı,giriş kontrol üniteleri, çeşme üniteleri, çöp kutusu üniteleri, seyir terasları, kamelyalar, piknik üniteleri, alan düzenleme, trafo merkezi ve iletim hattı, gezinti göleti, yeşil alan düzenleme v.s yapımı), hizmet üniteleri (Otopark, kır lokantası, kır kahvesi, büfe, mescit, wc yapımı) ile konaklama ihtiyacını karşılamak üzere ahşap yapılar (Orman köşkü) yapılması için 2019-2020 ve 2021 yıllarını kapsayacak şekilde gerekli ödenekler şube müdürlüğümüzce genel müdürlüğümüzden talep edilmiş olup yeterli miktarda ödeneğin tahsis edilmesi halinde söz konusu alanda önümüzdeki yıllar içerisinde gerekli yatırımlara başlanılacaktır.”  

Haber: C.ÜSTÜNER   

Yorumlar (13)
AKPINAR 3 yıl önce
16 Yil önce verilen vaatlerin aynısı veriliyorsa eğer bu ülke de ve bunada hala inananlar var ise sadece aziz nesin diyorum yeter..
mt 3 yıl önce
Çimento fabrikası olan yerden doğa turizmi bekleyen zavallılar.
Yığılca cennetini yok et, çamlıhemşini yok et, okluk a saray yap.. 20-30 yıl sonra çocuklarınız, torunlarınız kanserden kırılırken size bela okuyacaklar haberiniz var mı.
termik,nüklüer santrallerden, avmlerden, rantdan,toplu konuttan, çimento fabrakasından kazandığınız paraları kemoteropi ilaçlarına yatırmaya hazır olun..
Yorumcu 3 yıl önce
Yalandan kim ölmüş.Daha asar projesini baslatamadilar.Hayali vaatler bitmiyor.yerseniz
BİR ŞEY YAPILMAZ 3 yıl önce
EFTENİ GÖLÜ VE KARDÜZ YAYLASI İÇİN DE YILLARDIR AYNI ŞEY SÖYLENİYOR, DAHA RAMAZANIN BAŞLARINDA YİNE BÖYLE BİR HABER YAPILMIŞTI, HEP AYNI HEP AYNI
Vatandaş 3 yıl önce
Armut piş ağzıma düş oh ne güzel memleket yığılca üretim hayvancılık ziraat için benzersiz bi yer ama tembellik var nede olsa geliyor bi yerlerden yan gel osman bi dönüm bostan ohhhhh
Düzceli.. 3 yıl önce
RTE ın söz verdiği Yığılca yolun hatırlayın..Çağın gereklerine uygun bölünmüş duble yol projesini zamanın ulaştırma bakanının önüne koymak yerine, İl özel idare kendiimkanları ile iyileştirme çalışmalarını bile 7 yıl olmasına rağmen bitmemiş ...
Düzceli.. 3 yıl önce
Düzce'nin Bolu'dan öğreneceği çok şey olmalı.. Mesela, yapcez, etcez, bakan düşünecekmiş değil, projelerin konuşulduğunu, tartışıldığını..Düzcenin gerdanlığı olması gereken D 100 ü biz Kaynaşlıdan Kışlaya sanayi bandı yaparak, şehircilik olarak garabete yol açarken...Bolu ise D 100 ü şehir içine katıp yaşam alanı yapıyor..
Yalana bak 3 yıl önce
Orman ve Su işleri müdürü göreve gelmiyor ki, yığılcaya yatırım yapsın, o Efteni de kendine işçilere bal üretimini becerir ancak, yumurta üretir, Yığılca çokta umurunda olmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı