banner851

banner955

İL SAĞLIK’TAN ‘KESİNTİ’ AÇIKLAMASI

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ni dün akşam 2 saat karanlığa gömen elektrik kesintisine ilişkin beklenen açıklama geldi. İl Sağlık Müdürlüğü, jeneratörlerin devreye girmediğini ve yapılan tüm girişimlere rağmen binaya 2 saat boyunca elektrik verilemediğini belirterek, bu süreçte elektrik kesintisine bağlı herhangi bir can kaybı yaşanmadığını bildirdi. Ayrıca şehir şebekesinden direkt enerji alınarak binaya verildiği bilgisi paylaşıldı.

Yerel Haber 07.03.2018, 13:39 08.03.2018, 13:23
2467
banner1032

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde dün akşam yaşanan elektrik kesintisi hakkında İl Sağlık Müdürlüğü’nden yazılı bir basın açıklaması geldi.

Jeneratörler devreye girmedi”
Açıklamada şunlar kaydedildi: “6 Mart 2018 günü saat 19.50’de sağlık tesisimizde elektrik kesintisi olmuştur. Jeneratörlerin devreye girmemesi üzerine hemen hastanemiz teknik ekibi gerekli kontrolleri ve müdahalesini yapmış ancak sorun ivedilikle giderilmeyince anlaşmalı jeneratör bakım firması ve elektrik kompanzasyon bakım onarım firmasının ekipleri de bilgilendirilerek ilk 15 dakika içinde olay yerine intikal ederek müdahale etmeleri sağlanmıştır. Bu esnada nöbetçi idari memur hastane idarecilerine ve gerekli tüm ekiplere telefonla ulaşıp herkesin ilk yarım saat içinde olay yerinde olması sağlanmıştır, bunların dışında AFAD, 112 ve dışarıdan başka teknik ekipler de çağrılmıştır.”

“Yapılan tüm girişimlere rağmen…”
 Yapılan tüm girişimlere rağmen binaya 2 saat boyunca elektrik verilemediği belirtilen açıklama şöyle devam etti: “Tüm bu olayların yaşandığı esnada hastanemiz özellikli birimlerine UPS sistemimiz sayesine elektrik verilmiştir. Ancak arızanın uzaması ve oluşabilecek aksaklıklara tedbir amacıyla yoğun bakım hastalarından 2 tanesi Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesine ve 1 tanesi özel bir hastaneye sevk edilmiştir. Saat 21.50’de şehir şebekesinden direkt enerji alınarak binaya verilmiştir. Bu saatten itibaren hastanemiz normal işleyişine devam etmeye başlamıştır. Bu süreçte elektrik kesintisine bağlı herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Hastanemizin elektrik arızasının giderilmesinin ardından başka hastanelere nakledilen hastalarımız sorunsuz bir şekilde kabulü gerçekleştirilmiştir.”

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (28)
muhalif kadın 5 yıl önce
birden fazla hastanın öldüğü aşikar. ecel diyen arkadaşlar bu kadarı tesadüf değil. biraz empati lütfen. oradaki hastalar yakınınız olmadığı için tesadüf demek kolay geliyor sizlere. siyasiler suçlu sağlıkçılar değil.
ayiptir 5 yıl önce
Iki vatandas Hastane transferinde canini yitirmis deniliyor ! Nasil Can kaybi yokmus ???
R m 5 yıl önce
Hastahane değil Batak hane yakında kompile yıkılırsa şaşır mayın
Personel 5 yıl önce
Ak vekillerin referansları ile doldurulan hastanenin sorunlar yumağı yine siyasilerin açılış manyakligi zoruyla teslime zorlandığı,bu olayın da üstünün kapatılacagini da bilmenizi isterim.Bir iki kurban bulunur hayat devam eder...
Aa ya cevap 5 yıl önce
Kriz anlarında yblara sıkıştırma yatak konur kısa süreliğine idare edilir yada Makina ya bağlı olmayan hastalar kısa sureligine servise alınır onun yerine Makina ya bağlı olanı alınır. Adı üstünde kriz aninda normalde yapılmaz.
Burak Erden 5 yıl önce
1 lira olan eski jeneratorleri 10 liradan kaptirmislardir. Kim kimden hesap soracak jeneratorleri saglayan da yandas firmadir...
BİLEN 5 yıl önce
O BİNA ÇÖKMEZSE DUA EDİNNNNNNNN
HEMŞİRE 5 yıl önce
SAYIN VALİM................HASTANE İDARCİLERİ GIDA MÜH OLURSA NE ANLAR NASIL TAKİP EDER NASIL NEYE YARAR..SORUN..HASTANEDE YÜZLERCE BU İŞİ YAPACAK VARKEN GIDA MÜH Mİ BUNLARA BAKACAK.BÖYLE OLUR İŞTE
TECRÜBE KONUŞUR. 5 yıl önce
HASTNEDE YILLARCA ÇALIŞAN KİŞİLER DURURKEN SIRF TORPİLLİ DİYE TECRÜBE SIFIR İNSANLARI MDR.YRDMCISI YAPARSANIZ OLACAĞI BUDUR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı