banner851

banner614

İPTAL EDİLEN İHALE İÇİN KONUŞTU

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere bugün komşu il Bolu'ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kamuoyunda tartışma yaratan ve belediye tarafından iptal edilen Gölcük ihalesi ile ilgili ilk kez konuştu. Bakan Eroğlu, "Ağaç kesmeden vatandaşların geleceği, oturacağı güzel mekanlar yapılmak isteniyordu. Ama "Ağaç kesilecek, orası mahvedilecek, Gölcük elden gidecek" gibi kasıtlı olarak bunu bazı gruplar ele aldı. Öyle bir şey yok." dedi.

banner619
Yerel Haber 29.01.2018, 17:23 30.01.2018, 18:36
2789

Bolu'yu ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu Valiliği ziyaretinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'na 19 odalı dağ köşkü, 25 bungalov yapılması ve tüm bunlarla birlikte göl gazinosunun da özel işletmeye devredilmesi için geçtiğimiz 19 Aralık'ta belediye tarafından düzenlenen ancak gelen tepkiler üzerine iptal edilen ihale ile ilgili gelen soruyu cevaplandıran Bakan Eroğlu, ağaç kesmeden güzel mekanlar yapılmak istendiğinin altını çizdi.

"Ağaç kesmeden yapılacaktı"
Gölcük’te gölün su toplama alanına zarar verecek bir şeyler yapılmak istendiği yönünde yanlış bir kanı oluştuğuna işaret eden Bakan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Halbuki öyle bir şey değil, bu istismar edildi. Özellikle orman evi dediğimiz şey ağaç kesmeden yapılacaktı. Ağaç kesmeden vatandaşların geleceği, oturacağı güzel mekanlar yapılmak isteniyordu. Belediyemiz bunu ihale edecekti. Bir plan vardı, bütün kurum ve kuruluşların görüşleri de alınmıştı. Ama "Ağaç kesilecek, orası mahvedilecek, Gölcük elden gidecek" gibi kasıtlı olarak bunu bazı gruplar ele aldı. Öyle bir şey yok. Biz ona müsaade etmiyoruz."

"İhale iptal edildi, görüşüp karar vereceğiz"
Gölcük'te hayata geçirilmek istenen projenin örneğine Spil Dağı ve Uludağ’da rastlanabileceğini kaydeden Eroğlu, "Orman köşkü deyince büyük bir şey zannettiler. Buna bungalov deniyor. Ben bu kelimeyi sevmediğim için orman köşkü demiştim. Köşk dediğimiz öyle bir köşk değil, iki odalı içinde tuvaleti olan küçük evlerdir. Dünyada bu her yerde var bizim de yapacağımız buydu. Şimdi belediyemiz onu iptal etti. Birlikte görüşüp karar vereceğiz. Bir tek ağacın kesilmesi söz konusu değil. Biz oradaki gölün etrafındaki baskıyı biraz olsun dışarı almak istedik. "Ağaçlar kesilecek,  muazzam köşkler yapılacak" diye bir şey yok. Yapılacak şey kır evi, yabancı dilde de bungalov.” dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (17)
Yeşil Bolu 4 yıl önce
Gölcük böyle kalsın.İnsanlar oraya bungalov evleri görmeye,oteli görmeye gelmiyor.Doğayı görmeye,dinlenip,eğlenmeye geliyor.Bence bu şekilde kalıp,korunmalı.Herşey para değil,gelecek nesillere yaşanabilir güzellikler bırakılmalı..
düzceli 4 yıl önce
ihaleyi bir bolulu alsaydı iptal etmezlerdi düzceli alınca ihaleyi gurur yaptılar kesin
Sedat 4 yıl önce
Orası düzenlenip halkın kalabalık şekilde toplanacağı bir hale gelirse. Lüx araçlarıyla kafa dinlemeye gelen zengin sosyetikler rahatsız olur. En çok itiraz edende onlar zaten. Sıradan halktan tiskiniyorlar.
bolulu 4 yıl önce
Boluyu sana yedirtmeyiz.Gölcük öyle kalacak yoksa boluda yer yerinden oynar.kimse de oturamaz oralarda..
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Bolu belediyesi orayı ihale etsin yurdumun orta ve alt kesimi gölcüğü göremez daha mangal yaptırmayacaklar ne edek orada yiyemeyeceğimizr göre gitmeyeceğiz zenginlere arap turistlere kalsın dimi kimseye yedirmeyiz doğal gölcüğü
Sabrımızı Sınamayın. 4 yıl önce
Gölcük Öylece Kalacak.Birilerinin gazıyla milletin sabrıyla oynama.Bugün varsın yarın yoksun.
T. 4 yıl önce
Piknik yasak, girmek yasak. Hangi vatandaş orada rahat oturacak? Türk insanını kast etmediğinizi düşünüyorum. Başkalarına servis mi edilecek yani?
Duzceli 4 yıl önce
Bizim meshur duzceli elestirmenler boluyada el atti.acaba bu elestirenler evini sokagini caddesini temiz tutuyormu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın