banner851

banner955

İŞTE PROJENİN DETAYLARI

Akçakoca’nın Subaşı Köyü sınırları içerisine yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ilişkin Düzce Valiliği’nde bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda çok yönlü olarak hizmet verecek merkezin, özellikle kontrolsüz üremenin önüne geçerek, sayıları giderek artan sokak hayvanları sorununa çare olacağına dikkat çekildi.

Yerel Haber 16.03.2018, 13:06 17.03.2018, 14:43
1520

Düzce’de başıboş sokak hayvanlarının tedavisi ve bakımı için Şubaşı Köyü’nde yapılacak olan Düzce Geçici Bakım Merkezi’yle ilgili Düzce Valiliği’nde toplantı yapıldı. Toplantıda Düzce’de artık önemli bir sorun haline dönüşen sokak hayvanları konusuna hem vatandaş hem de hayvanlar açısından çözüm getirecek Geçici Bakım Merkezi ilgili slayt eşliğinde detaylı bilgiler verildi.

“Tedavileri yapılanlar alındıkları bölgeye geri bırakılacak”
Toplantıda açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Sanat Tarihçisi Dilek Çavuş, merkeze getirilen başıboş hayvanların yapılacak tedavilerin ardından alındıkları bölgelere geri bırakılacağını kaydetti.

Çavuş, şu ifadelere yer verdi:
“Bize tahsis edilen 560 dönüm arazi içinde biz 16 dönümlük alanı kullanacağız. Bu 16 dönümlük alanın 3500 metre karesi kapalı olacak. Geçici hayvan yaşam merkeziyle birlikte alanda kafeterya, vakıf gibi binalarda olacak. Düzce merkez ve merkeze bağlı köylerde bulanan başıboş hayvanlar buraya getirilerek yapılacak tedavilerin ardından alındıkları bölgelere geri bırakılacak. Ayrıca kaza geçirmiş çeşitli yerlerinde yara almış hayvanlarda iyileşene kadar tedavi görerek alındıkları bölgelere geri bırakılacak. Gebe olan hayvanlar ise doğum yapana ve yavrular büyüyene kadar merkezimizde tutularak gerekli şartlar oluştuktan sonra yine alındıkları bölgelere bırakılacak.”

“Hedefimiz çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak”
Düzce’de sayıları giderek artan sokak hayvanlarının kontrollü üremesi ve hastalıklardan korunmasının amaçlandığının altını çizen Çavuş, ayrıca merkezin çocuklara hayvan sevgisini aşılamakta önemli rol oynayacağı üzerinde durdu.

Çavuş, “Doğum yapan hayvanları kısırlaştırmayı düşünüyoruz. Ayrıca okullardan hayvanlara bakmak için ziyaretlerde olacak. Bizim temel hedefimiz çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve başıboş hayvanları yaşadığı zorluklardan kurtarmak olacaktır.” şeklinde konuştu

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (25)
mamivore 5 yıl önce
BARINAK TABİKİDE ŞART ONLARINDA CANLARI VAR YALNIZ ŞEHRİN DIŞINDA BİR YERE YAPILMALIYDI DÜZCDENİN HAVASINI BESLEYEN KABALAK KÖYÜNE DEĞİL ARTIK KABALAK SUYU İÇİLMEZ BİLGİNİZE
konuralp 5 yıl önce
Tesis için dusunce guzel. Yer secimi yanlış.
Kabalaklı dan 2 nci kabal 5 yıl önce
Bilmem kaç yıl devlete hizmet etmekle köy sorununu çözmek kolay değil. Akşam gelen misafirler su sızdırmazlığı bilgilendirmesi için geldiklerini ısrarla söylemelerine rağmen sorunuz esef verici bir şeydi. Burda da aynı şeyi işlemişsiniz
Kabalaklı dan öz e 5 yıl önce
Epey Müslüman biri imişsiniz hayvan bakmak dinimizce sevap neden on tanesine evinizde bakmıyorsun.
Vatandaş 5 yıl önce
Milletin yeşilini doğasını katlederek olmaz bu işler ağaç keserek rehabilitasyon yapılmamalı o kadar
samet 5 yıl önce
bence biz insanlar olarak eğitim almamız gerekir. Köpeklere nasıl davranılır eğitimi.
STONY 5 yıl önce
Sayın bakan neden inatla bu araziye yaptırmak istiyor barınağı.Kabalak köylülerine sordunuzmu bu kararı.İnsanları nasıl hiçe sayarsınız.Seçim zamanı geldiğinde kamuoyu yoklaması yapıyorsunuz bunun içinde yapsaydınız.
STONY 5 yıl önce
Proje çok iyi ama yeri yanlış seçilmiş.Bu proje Çilimli Topçular köyüne yapılmalı.İki tane vekil çıkarmış köyü sayın bakan nasıl es geçiyor.Bu yatırımı oraya yaptırmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı bulutlu