banner851

banner614

İSTEMİYORUZ!

banner619

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararıyla şehir dışına çıkarılacağı açıklanan baz istasyonlarının halen şehir içinde bulunması tepkileri artırıyor. Kültür Muhallesi 'nde Kent Park karşısındaki baz istasyonu bunlardan biri...

banner846
Yerel Haber 28.09.2015, 17:40
4119
İSTEMİYORUZ!
banner844

İnsan sağlığına etkileri uzun süredir tartışılan baz istasyonlarının Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararıyla şehir dışına çıkarılacağının açıklanmasının ardından şehir içinde bulunan baz istasyonlarına karşı tepki gün geçtikçe artıyor..

Daha önce Düzce Merkez Avni Akyol Parkı'ndaki tabela içine kamufle baz istasyonuna gösterilen tepkinin ardından bu defa bir başka park Kültür Mahallesi'nde Hastane caddesinde bulunan  "Düzce Belediyesi Kent Park" yanındaki baz İstasyonu'nun  tehlike saçtığını ve radyasyon yaydığını belirterek "Baz istasyonunun kaldırılmasını" istedi:

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun baz istasyonlarının uzun zaman diliminde insan sağlığına zarar vereceğinin tescil edildiğini insanların psikolojik yapısında tedirginlik ve ümitsizlik yarattığının da ortaya çıktığını hatırlatan Yücel Karaca, evlerinin hemen yakınındaki baz istasyonundan ciddi anlamda rahatsızlık duyduklarını ve  bir an önce kaldırılmasını talep ettiklerini ancak bu güne kadar hiç bir çalışma yapılmadığını dile getirdi.

Oturduğu apartmanın önündeki boşlukta baz istasyonu bulunduğunu ve radyasyon yaydığını bu yüzden sürekli baş ağrısı çektiğini ifade eden  Yücel Karaca, baz istasyonunun radyasyon yaydığının uzmanlarca  tescil edildiğini söyledi. Karaca, baz istasyonunun hemen yakınındaki ev sahipleri adına açıklama yaptığını belirterek, Kent Park'a her an akın eden çocuk ve ailelerin de radyasyonun tehdidi altında olduğunu vurguladı.

Haber:E.TAYHAN

Yorumlar (21)
bilal 6 yıl önce
yeni çıkan yasadan sonra bile hala görmezden gelinen baz istasyonlarının bedelini bu halk sorar belediyenin cebine paralar girecek diye göz yumanlar oy toplamaya evlerimize gelmesinler iş yerlerimize gelmesinler .
başkan mehmet keleş ''e 6 yıl önce
sayın başkanım lütfen bu baz istasyonunu derhal mühürleyin, yasa gereği zaten kaçak durumu düştüler, sizde belediye olarak lütfen üstünüze düşeni yapın, gelin yerinde görün, parkın dibinde hiç oraya yakışır bir görüntümü allah aşkına..
tug 6 yıl önce
ALLAH aşkına bu paraları nereye getırceksınız para uğruna yapmadığımız şey kalmadıı
reallaz61 6 yıl önce
Senelerce bu işte çalışmış biri olarak, evde başucunuzda yattığınız o telefonlar o baz istasyonundan kat kat daha zararlı. ama işin aslı RF sinyali olan herşey zararlıdır, sadece dereceleri var. Kumandalı olan herşeyi çocuklarımızdan uzak tutmalıyız.
belediye uyumasın .. 6 yıl önce
zamanında alan boş olduğu için kurmuş olabilirler, fakat şimdi, en başta kent parkı, çamlıbelde evleri, kültür park evleri, ve etrafında daha onlarca konutun bulunduğu, özel okulun ve hastanenin bulunduğu bir noktada hala olması çok yanlış ..
DÜZCELİ 6 yıl önce
Bende o bölgede oturuyorum 2ay oldu taşınalı daha önce nerdeydiniz diyen vatandaş bilip bilmeden yorum yapmıycaksın o bölgedeki herkes baz istasyonu dikilirken ordamıydıda konuşuyorsun telefon çekmesin çocuklarımızın sağlığından önemli değil
MAGDURLAR A 6 yıl önce
BELEDIYE GSM SIRKETLERINDEN COK PARA VE HEDIYE ALDIGINDAN BIRSEY YAPMAK ISTEMEZ.IBRAHIM KORKMAZ ESKI VEKILE GIDIN O BAKAR O ISLERE.ORADA KENDI BINASI VARSA ONUN USTUNE GIZLER YADA ALIR ALACAGINI BAKIN ISINIZE DER.
dürüst olmadığınız için n 6 yıl önce
Baz istasyonu zararlıdır. Zararlı değildir diyenler çıkarları olan insanlardır. Bu bir ranttır.Bu işten birileri büyük paralar kazanıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık