banner851

banner614

KADINLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

banner619

Hayat boyu öğrenmeyi felsefe edinmiş kadınlar Düzce Anıtpark Meydanı’nda kendi el emeği ürünlerini sergiledi. Stantları gezen Vali Zülkif Dağlı kadınların ürünlerini ticari alanda değerlendirmeye yönelik çalışmalar yapılacağını belirtti.

banner846
Yerel Haber 16.05.2017, 13:39 16.05.2017, 16:33
1255
banner844

Düzce Anıtpark Meydanı bu kez kadınların el emeklerini sergilendiği bir alana dönüştü. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitim Kursları’na katılan özellikle kadın öğrenciler el emeği ürünlerini protokol ve halkın beğenisine sundu.

Pek çok alanda stantların açıldığı sergide çeşitli çalışmalar birbirinden farklı ürünler sergilendi. Tüm stantları tek tek gezerek bilgi alan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bunların hepsi el emeği göz nuru eserler dedi.

Dağlı, “Biz erkeklere göre özellikle çok zor olan şeyler bunlar. Gerçekten hepsi emek ayrı bir titizlik ve özveri istiyor. Ama güzel şeyler ortaya çıkmış gördüğümüz gibi. Ümidimiz bunları ticari alanda değerlendirebilir miyiz internet satışları yoluyla başlatabilir miyiz onları düşüneceğiz. Bunlarla ilgili de müdür bey kurs açıp girişimcilikte bulunmak isteyenlere de bir şeyler yapmamız gerekiyor. Sadece üretmek değil ürettiğini satmak isteyen bayanlarımız da var. Onları ekonomiye nasıl kazandırırız bunların üzerinde durmamız gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (4)
Elif Kadıoğlu 4 yıl önce
Yanılıyorsunuz bizzat iş öğrenip ailesine katkıda bulunmak için bu kurslara gelen arkadaşlar var
Süreklilik yok 4 yıl önce
Kendimizi kandırmayalım, sergi için üç beş şey hazırlanıyor, çoğunu da hocalar yapıyor.Bunun ticari boyutu çok zor..
KÜRŞAT ALTAY 4 yıl önce
NASIL?
reklam 4 yıl önce
seçimlerde vaad edilen otantik fuar alanları ve stant alanları yapılırsa özellikle tem otabanına yakın bir yere el sanatlarından tutunda köy ürünlerine kadar kadınlarımızın ürettikleri Düzceye özgü herşey satılır