banner851

banner955

KANALİZASYON İSTİYORLAR

Darıcı Mahallesi 5739. Sokak’a 2 yıldır bağlanmayan kanalizasyon şebekesi vatandaşları çileden çıkarttı. Kanalizasyon alt yapısı olmadığı için her apartmanın kendi foseptik çukuru olduğunu ve bu çukurların yağışlı havalarda taşarak kokuya neden olduğunu belirten tepkili sokak sakinleri, “2 yıldır bu sorunu çekiyoruz, yazık günah!” diyerek yetkililerden çözüm istedi.

Yerel Haber 26.02.2018, 18:07 27.02.2018, 17:51
2822

Düzce’deki alt yapı eksiklikleri tepkilerle gündem olmaya devam ediyor. Bu kez Darıcı Mahallesi 5739. Sokak sakinleri 2 yıldır kavuşmayı bekledikleri kanalizasyon alt yapısı için Düzce Belediyesi’ne hem çağrı yaptı hem de sitemde bulundu.

Sokağın girişine kadar gelen kanalizasyon şebekesinin yaptıkları müracaatlara karşılık hala evlerinin önünden geçmemesini eleştiren Ahmet Ali Çam, geçici çözüm olarak açılan foseptik çukurlarından dem vurdu. Yağışlı havalarda taşan, yazın ise etrafa yaydığı yoğun koku yüzünden kapı-pencere açılamayan foseptik çukurlarından artık kurtulmak istediklerini dile getiren Çam, şöyle konuştu:

“2 yıldır bu sorun var”
“Belediyeye geçen sene kanalizasyon alt yapısı gelmesi için gerekli yazıları yazdık. Terminal açıldıktan sonra gerekli işlemlerin yapılacağını söylediler. Terminal açıldı ama hiçbir şekilde alt yapı çalışması olmadı. En kısa zamanda buraya kanalizasyon şebekesinin getirilmesini istiyorum. Bu bina yapılalı 2 yıl oldu ve 2 yıldır bu sorun var. Burası dışarıya taştıkça gelip pisliği çekiyorlar gidiyorlar. Hala buraya alt yapı çalışması yapılmadı. Yazık günah!”

Bir başka vatandaş ise, dışarıya çöp atarken bile zorlandıklarını belirterek “Ev yapılması çevre kirliliği oluyorsa, kanalizasyon da çevre kirliliği. Abdestli, namazlı insanlarız. Geçemiyoruz yoldan. Yaz geliyor koku daha çok olacak.” diye sitemde bulundu.

Haber: H. GÜRSOY

Yorumlar (8)
realite 5 yıl önce
Koçyazıda varda nooluyor,20 senedir kuyudan pompayla kanalizasyonaveriyoruz.Bu kafayla düzc ebüyük bir köyden öteye gitmez!!..
!! 5 yıl önce
havalar ısınınca yaparlar. azıcık sabredin ya..
SÜLEYMAN METE 5 yıl önce
DÜZCE İÇİN BİR KLASİK: HERKES HAK ETTİĞİ HAYATI YAŞAR...
cash81 5 yıl önce
15 yıldır chp iktidar da bir türlü düzce yi geliştiremedi bir daha oy vermeyin oyum akp ye durmak yok yola devam
komşu 5 yıl önce
o binanın kanalizasyonu bağlı müteahhit binanın bir kısmını kanalizasyona bir kısmını kör kuyuya vermiş yavuz inşaat hatası
m 5 yıl önce
Boşuna yorulmayın, kanalizasyonu olan yerlerde de çalışmıyor. Bi yağış olmaya dursun yine aynı
Aslan 5 yıl önce
normalde asli hizmeti yapamayan belediye,Büyükşehir olursa belediye bu işleri nasıl yapacak
Vatandaş 5 yıl önce
Yavuz inşaatın binasının kanalizasyon bağlantısı mevcut aynı binanın bir kısmı bağlı diğer kısmı müteahhit in bağlantısını yapmamasından kaynaklanıyor
19
açık