banner851

banner614

KARATAY’DAN ŞEKER UYARISI

banner619

Düzce Valiliği tarafından düzenlenen Okur Yazar Buluşmaları etkinliği kapsamında Kültür Merkezi’nde Düzceliler ile bir araya gelen Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay, teknolojinin çok geliştiğini ama tıbbın henüz gelişmediğini söyledi. Yediğimiz her şeker ile içtiğimiz her şekerli-gazlı içeceğin vücuda zarar verdiği üzerinde de duran Karatay’ı dinlemek için gelen vatandaşlar salonu hınca hınç doldurdu.

banner846
Yerel Haber 10.05.2018, 17:22 10.05.2018, 19:02
2282
banner844

Düzce Valiliği’nin bu yıl ilk kez düzenlediği ve 8 güne yayılan Okur Yazar Buluşmaları etkinliği önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Etkinliğin bugünkü yazar konuğu hem kaleme aldığı kitaplar hem de beslenme üzerine yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay oldu. Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve diğer protokol üyeleri ile çok sayıda katılımcının yer aldığı programda Karatay, tıpla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

51 yıldır hekim olduğunu ve tıpla ilgili gelişmeleri Türkiye’ye getirmek için çok uğraştığını belirten Karatay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bütün dünyada teknoloji çok ilerledi ama tıp henüz ilerlemedi”
“Kalbe pil takılması gibi gençken gelişen teknolojiyi ülkemize getirmek için çok uğraştık ama iyi de oldu. Sonunda çok mücadele ile getirmeyi başardık. Bacaktan anjiyoyu ülkeye ilk ben getirdim ve o zamanki büyüklerimizi bana çok kızdı. Bacaktan anjiyo mu yapılırmış gibi tepkiler aldım. Beyindeki damarları kullanarak hasta besleme, hasta doyurma o tekniği bile Türkiye’ye getiren benim. Tabii ki bu çalışmaları halkım için yaptım ve hayırlı olsun. O zaman bile dediler ki doktor Canan halkı boğazlıyor. Bütün dünyada teknoloji çok ilerledi ama tıp henüz ilerlemedi. Modern tıp diye bir şey yoktur.” ifadelerini kullandı.

“Bu zehir bedeni mahveder”
Şekerin zararlarına da değinen Karatay, şu ifadeleri kullandı:

“Bu zehir bedeni mahveder. Neymiş bu tabii ki toz şeker. 2014’te Profesör Robert Lustig bile “Şeker kullanmayın, çöpe atın” diyor. Belki de 2015’te onun yaptığı araştırmada özellikle mısır şurubu şekerinin insan vücudunun her hücresi için beyaz şekerden yedi kat daha tehlikeli, daha zehir, daha toksit olduğunu göstermiştir. Çünkü yediğimiz her şeker, içtiğimiz her şekerli gazlı içecek vücuda zarar vermektedir” şeklinde konuştu.  

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (7)
ÖĞRENCİ YOĞUNLUĞU 3 yıl önce
keşke sivil vatandaş için de yer olsaydı, zaten lise konferansı olsaydı konuşmacı liseye çağrılırdı
Kadane nice 3 yıl önce
Hikayeden işler.Milletin ruhu donmuş beden sağlığı iyi olsa ne olacak?
esnaf 3 yıl önce
bu kadın dolandırıcıla 50.000tl kaptırıyorda hemde parayı kendi veriyor bu kafa ile .bu salonu dolduran bu insanlara ne ögretecek şaşa kaldım ben şok
adamın teki 3 yıl önce
Sadece Canan hanım değil onlarca kalbur üstü insan bu dolandırıcılara bir anlık dikkatsizliklerinden mağdur oldular.
canan 3 yıl önce
Meyve suyu adı çok masum,fakat zararı çok,adı değiştirilsin çürük atık suyu olarak
Yuri 3 yıl önce
Canan Hanım bu söyleşi için kaç para aldı merak ediyorum.
Ercan SOLMAZ 3 yıl önce
Çok haklı özellikle meyve suları tamamen zehir, fabrikalarını gezdim meyve suyu fabrikasında çalışanlar kesinlikle içmiyor çocuklarımıza kesinlikle içermeyelim evimizde yaptığımız koposta ve taze sildiğimiz gibisi yok
18°
parçalı bulutlu