banner851

banner614

KATLI OTOPARK ÜCRETİ BELİRLENDİ…

Düzce Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2. Toplantısında, Şerefiye Mahallesinde bulunan Düzce Belediyesi Hacı Bayramzade Kapalı Katlı Otopark ücretleri belirlendi. Düzce Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından günlük KDV dahil 4 TL olarak belirlenen otopark ücretleri, Meclis Üyeleri tarafından kabul edildi.

banner619
Yerel Haber 06.08.2021, 11:21 07.08.2021, 13:07
3714

Otopark fırsatçılarına kötü haber, Düzce Belediye Meclisinden geldi.  Düzce Belediyesi Hacı Bayramzade Katlı Otoparkının özel bir işletmedeyken mahkeme süreci nedeniyle ihalesinin fesih edilip kapatılmasının ardından, Düzce’deki bazı özel otoparkların fiyatlarını 5 TL’den 7 ve 10 TL’ye kadar yükseltmesi tepkilere yol açmıştı. Bu tepkilerin üzerine Düzce Belediyesi Kurban Bayramı Öncesi Katlı Otoparkı yeniden hizmete açmıştı.

Dün yapılan Düzce Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2. Toplantısında, Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından tespit edilen ve otopark ücretinin gün boyu KDV dahil 4 TL olmasına yönelik fiyat tarifesi meclis üyelerinin onayına sunuldu. Yapılan oylamada Katlı Otopark fiyat tarifeleri Meclis Üyeleri tarafından oy birliği kabul edildi.

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden, belirlenen otopark ücretinin özel otopark ücretlerine de yansımasını beklediklerini söyledi.   

Katlı otoparkın kapatılmasının ardından, özel otoparklar fiyatlarına zam yaptı”

Mahkeme süreci nedeniyle Katlı Otoparkın kapanmasının ardından, Düzce’deki özel otoparkların fiyatlarını fahiş bir şekilde arttırdıklarına dikkat çeken Günden,  “Düzce’de tek katlı otoparkımız Şerefiye mahallemizde bizim katlı otoparkımız var. Bununda bir mahkeme süreci oldu, bir kapanma oldu. Şuanda faaliyete başladı. Katlı otopark kapalıyken serbest piyasada otopark fiyatları yükselmiş oldu. Müdürlüğümüzde bize KDV dâhil günlük 5 TL olsun, girdi çıktı ve tek seferlik günlük fiyat 5 TL olarak talep etmişti. Civardaki özel işletme otoparklara baktık. Ortalama 5-7-8-10 TL ye olanlar var. Tabii biz belediyeyiz hem onlardan farkımız olmalı hem de fiyatları aşağıya çekme yönünde Komisyonda ki arkadaşlarımız sağ olsunlar Müdürlüğün KDV dahil 5 TL olan bedeli Komisyon KDV dahil 4 TL olarak Meclisimizin gündemine getirdiler. Bizde hem kendi grup toplantımızda hem de grubumuzda bunu çok uygun bulduk. Meclisimiz de sağ olsun kapalı Katlı otoparkımız KDV dahil 4 TL olarak hizmet verecek” diye konuştu

“Bu fiyat diğer özel otoparkçıları da örnek teşkil edecektir”

Katlı Otopark için belirlenen giriş ücretlerinin diğer özel otoparkçılara da örnek teşkil edeceğini kaydeden Günden, “Diğer otoparklar özel olduğu için, özel sektörün fiyatlarına şuanda müdahale edemiyoruz. Ama bir tarafta 7-8-10 TL’lik otoparklar varken, bir tarafta da 4 TL’lik otopark varsa ki; şehir merkezinde merkezin her yerine hitap eden bir otopark; vatandaşlarımız 4 TL’lik katlı otoparkımızı tercih edecektir diye düşünüyorum. Öbür tarafta ki arkadaşlarımızda, kendi maliyetlerine göre kendilerini kurtaracak derecede indirim yapacaklarını düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI  

banner844
Yorumlar (10)
esnaf 2 ay önce
çarşıda düzce parkın yanındakı otoparka gırdım 15 lıra yazıyordu neyse gırdık sımdı bınmıyım bıda araca dedım sahısa ne kadar dıye sordum 15 lıradan baslıyor her saat bası 10 TL deyınce en son cıktım dısarı bu mıllet kadar soyguncu kımse yok ayak ustunde bızı duduklucektı adam cakal
XXL 2 ay önce
İl meclisinde hasan ergün belediye meclisinde hasan gündem işi götürüyorlar
Aydınpınarlı 2 ay önce
Yazarsa öncü yazar. Her boş arsa otopark oldu. Buralar denetlensin ve kapatılsın. Düzce sahipsiz. Her yer otopark
otoparkçı 2 ay önce
belediye zar zor bir otopark yaptı topladığı otopark paralarıyla, onuda işletemiyor. 4TL bile çok. Mütahhitlerden topladığı paralarla 10tane daha otopark yapılır.
vatandaş 2 ay önce
Doğru ve yerinde bir karar emeği geçenleri tebrik ederim.
duzcelı 2 ay önce
ne otoparkmıs kardesım sankı butun duzce bu otoparka gore fıyat belırlıyo sacma sapan bı konuyu amma uzattınız
KONURALP 2 ay önce
Bu memleket sana kaldı ya vay haline
Esnaf 2 ay önce
Özel oto parkları arada bir denetleyin düzcede zabıta yok heralde her sokak başında adamlar açmış vergi levhası yok hiç bir şeyi yok park 7 tl
Nihat faik 2 ay önce
Bilip bilmeden konuşuyorsun. Otopark fiyat denetimi zabıtanın işi değil. Serbest piyasa. İstteyen istediği fiyati alır. Araştır öyle yaz. Oldu olacak gelsin eve bulaşıkları da yikasin zabıta.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın