banner851

banner614

KAZANIN AİLESİZ BIRAKTIĞI KARDEŞLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER

banner619

Düzce'de baba ve kardeşlerini trafik kazasında kaybettikten sonra hayat mücadelesini birlikte sürdüren ağabey ve kız kardeşi, İyilik Sevdalıları ve Yardımlaşma Derneğince bakım ve onarımı yapılan evlerinde yeni eşyalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

banner846
Yerel Haber 21.06.2021, 12:50 21.06.2021, 17:41
1367
banner844

Çay Mahallesi'nde tek katlı müstakil evde annelerinden ayrı yaşayan Çise (15) ve Alihan Öztürk (19), yaklaşık 1 yıl önce fırından ekmek almaya giden baba ve küçük kardeşlerini trafik kazasında kaybetti.

Geçimlerini sağlamak ve kız kardeşini okutmak için geçici işlerde çalışan Alihan Öztürk, babasından kalan tek katlı evin bakımsızlığından kaynaklanan sorunları çözmekte zorlandı. Durumu öğrenen Düzce İyilik Sevdalıları ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, kardeşlerden onay almalarının ardından evin çatısı ile kapı ve pencereleri onardı. Hayırseverlerin desteğiyle evin mutfak, mobilya ve beyaz eşya ihtiyaçlarını da karşılayan dernek üyeleri, yaklaşık bir hafta süren çalışmaların ardından Öztürk kardeşlere yenilenen evlerini teslim etti.

Bu süreçte dernek üyelerince misafir edilen kardeşler, evlerini teslim almaya geldiklerinde büyük sevinç yaşadı.

"Aile sıcaklığını tekrar yaşattılar"

Alihan Öztürk, yaptığı açıklamada, yaşadıklarını anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini, kendilerine tekrar aile sıcaklığı yaşatan dernek üyelerine minnettar olduklarını dile getirdi.

Bu kadarını beklemediğini ifade eden Öztürk, "İnanın heyecandan evin içine bakamıyorum. İyi ki varlar, bize çok büyük değer kattılar. Bizim durumumuzda olan milyonlarca aile var, onların da yardımına koşacaklar. Ben de artık bu ailenin bir üyesiyim." diye konuştu.

"Çocukların gülmesi, bizim için çok büyük mutluluk"

Dernek Başkanı Reşit Kurt da kardeşlerin daha iyi şartlarda yaşamasından huzur duyduklarını belirterek, "Evin boya, alçı bakım, tamir ve onarımlarını kendi ellerimizle yaptık. A'dan Z'ye bütün eşyalarını değiştirip, evi yaşanır hale getirdik. Bunun gururu ve mutluluğu, tüm ekip arkadaşlarımızın yüzüne yansıyor." ifadelerini kullandı.

Çocukların gülmesinin, kendileri için büyük mutluluk olduğunu dile getiren Kurt, bağışçılara, dernek üyelerine minnettar olduklarını, fazla yardım gelmesi durumunda daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacaklarını kaydetti. (AA)

Yorumlar (4)
Düzceli 1 ay önce
Sağ elin verdiğini sol el duymayacak diyen kardeşlerim, aile ve sosyal çalışmalar bakanlığının yeni bakanı, koruma altındaki çocuğu ekranların karşısına çıkarıp afişe etti, bu ne ki. Türkiye yokuşa gidiyor her konuda
Gökhan 1 ay önce
Mutfak ve diğer yerleri neden göstermediniz ??
Siz yardım diye insanları kandırıyosunuz,
Yapılan işleri tam anlamıyla açıklamıyorsunuz
murteza yılmaz 1 ay önce
işte feraset, işte hizmet işte yüce gönüllük, tebrikler. tabi ki reklamını yapın daha çok yapın ki belki bazılarının vicdanı sızlar da size destek olurlar. müslümanlar hayırda yarışmalılar para mal mülk biriktirme de değil.
ANGRY 1 ay önce
AFİŞDE BASTIRAYDINIZ..SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL BİLMEYECEK..AİLEYİ REKLAM ETMEYECEKSİN..