banner851

banner614

KOCAALİ'YE BAĞLANIYOR

banner619

Turistik yollara sıcak asfalt yapılması tartışıladursun Cumayeri 'nden -Kızılüzüm Köyü'ne uzanan yolun asfaltı tamamlanmak üzere. Bağlantı yolu tamamlyandığında Kocaali'nin köylerine kadar sıcak asfalt yapılmış olacak...Oysa Cumayeri Akçakoca bağlantı yolu yılardır yapılmayı bekliyor..

banner846
Yerel Haber 12.08.2015, 19:00
7110
KOCAALİ'YE BAĞLANIYOR
banner844

Her asfalt dönemi  gündeme gelen "Turistik Yolların Asfaltlanması" konusu yeni yolların açılıp yapılmasıyla birlikte yeniden konuşulmaya başlandı..

 Düzce Beyköy Abant bağlantı yolu  Samandere istikametinde açılmayı bekleyen yol yarım bekletilirken Özel İdare'nin  bu mıntıkayı bırakıp Cumayeri-Sırtpınar-Üvezbeli-Ordulu Karadere -Kızılüzüm arasında Kocaali sınırına kadar olan 17 km'lik yolu genişletme ve sıcak asfaltla buluşturmaya başladı..

            BEYKÖY-ABANT ARASI BEKLEMEDE...

Vali Adnan Yılmaz döneminde başlanan Beyköyü'nden başlayıp Samandere'den geçerek Abant'a uzanacak olan bağlantı yolunun sessiz-sedasız ınkıtaya uğraması ve gerekçe olarak DSİ'nin çalışması gerekçe gösterilerek çalışmaların durması dikkatleri bir başka yöne Cumayeri'ne yöneltti.Özel idare tüm ekipmanlarıyla  Cumayeri-Sırtpınar-Üvezbeli-Ordulu Karadere -Kızılüzüm arasında Kocaali sınırına kadar olan 17 km'lik yolu tamamlamaya çalışıyor.bahse konu yolun 5 bin 800 metrelik bölümünde genişletme ve sıcak asfalt yapım çalışmaları tamamlanmak üzere.Yolun etarftaki kayalıklar parçalanarak otoban gibi geniş yapılamıs dikkatlerden kaçmıyor.

 

            AKÇAKOCA BAĞLANTISI BEKLİYOR

Düzce -Abant arası beklerken, Cumayeri'ni Akçakoca'ya Esmehanım Köyü üzerinden bağlayacak yolla ilgili hiç bir çalışmanın yapılmayışı Cumayeri'nden Akçakoca'nın bağlantısını zorlaştırıyor. Cumayeri'yle turistik ilçemiz Akçakoca'nın Esmehanım üzerinden ne zaman ve nasıl bağlanaacğı bilinmiyor. Akçakoca'nın Cumayeri üzerinden bağlanarak turistik ilçemizin birbirine bağlanmasının ilimizin geleceği için büyük bir önem arzettiği biliniyor.Şimdi Düzce kamuoyu, duran Beyköy-Abant bağlantı yolunun ardından Düzce'yi Cumayeri üzerinden Esmehanım köyü içinden geçerek  Akçakoca'ya bağlayacak yolun ne zemen saşlayıp ne zaman biteceğini  merakla ve dikkatle bekliyor.

Haber;E.TAYHAN

Yorumlar (21)
oguz meydan 6 yıl önce
karatavuk kurukavak yenice hemsin koylerinin yolları cok kotu bu yazıyı okuyan yetkililer bi otarafa gitsinler
Necmi albayrak 6 yıl önce
Yolllar ayna cal cal oyna.
karatavuk yenice hemsin
Yoluna da bir bakin da koy yolu yoksa ........???????
VATANDAŞ 6 yıl önce
Tarafsız bir gözle bakarak söylüyorum. Samandere şelalesi Dünyada eşine az rastlanır bir doğa harikası. O güzergahta olan muhteşem yaylalarıda düşünürsek,bence Beyköy den başlayarak Uğur-Samandere,vede Uğur-Fındık Ç.-Odayeri hattına bakım yapılmalı.
rıddıck 6 yıl önce
Keleş''in köyü ne de olsa adam kendine çalışıyor ama Düzceli vatandaş bunu anlamıyor.................
ases 6 yıl önce
cumayerinden caybuku yolu icin pakmaya ile anlasma yapildi.sirkete siz su borusunu degistirin biz yolu yapicaz denildi.sirket 2 haftada su borusunu yol genis olsun diye arazi tahsis etti.belediye sanirim sonbahari bekliyor yagmur var yapamadik dicek
cumayerli 6 yıl önce
cumayerinden oren koyu yolu uzerinden gumusova sinirina gecdigimizi gumusova yollarinin guzellelliginden anliyoruz.nezaman cumayeri yollari berbat
Bilmeden konuşmayın.. 6 yıl önce
Bu yol neresi merak edip google earth dan dahi baksanız konuşmazdınız... Düzce abanta baglansa kaç lira katma değer üretecek... Cumayeri senede 15 bin ton fındık. Üretiyo enaz 10bin i bu yol üstündeki köyler... Yoldan hakları tabiki
davutağalı 6 yıl önce
oblektif ses denen şahıs, o bahsettiğin yoldan tam 14 köye ulaşım gerçekleşiyor.kışın ortalam 80-100 araç geçerken haziran ile ekim ayları arasında bu rakam yaklaşık 700-800 leri bulmaktadır(ben bizzat ö köylerin birinde yaşayan bir vatandaşım)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı bulutlu