banner851

banner614

KOMŞU TEDBİRLERİ SIKLAŞTIRDI, VAKA ORANLARI DÜŞTÜ

Düzce, haftalık vaka artışında hız kesmeyerek Türkiye sıralamasında 2. sıraya yerleşirken, komşu il Bolu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin arttırılmasıyla vaka oranları düşüş eğilimine geçti.

banner619
Yerel Haber 10.10.2021, 14:45
1870
KOMŞU TEDBİRLERİ SIKLAŞTIRDI, VAKA ORANLARI DÜŞTÜ

25 Eylül-1 Ekim tarihlerine ait illere göre 100 bin kişiye düşen vaka tablosu açıklandı. Buna göre; 40 puan birden artış yaşanan Düzce, komşu Zonguldak’tan sonra Türkiye genelinde vaka yoğunluğu en yüksek olan 2. il oldu. Düzce’de tablo giderek kararırken, komşumuz Bolu’da Kovid-19 tedbirleri vaka oranlarını düşürdü.

Bolu vaka oranı düşen iller arasında ilk 25'e girdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka haritasındaki verilere göre, 18-24 Eylül'de her 100 bin kişide görülen vaka oranı 400,89 olan Bolu'da, 25 Eylül-1 Ekim'de 28,27 azalarak 372,62 olarak kayıtlara geçti. Bolu, böylece Türkiye'de vaka oranı düşen iller arasında ilk 25'e girdi.

Kentte aşılama çalışmaları da devam ediyor. 18 yaş üstü aşılanma hedef nüfusu yaklaşık 245 bin olan Bolu, 1. dozda yüzde 89, 2. dozda yüzde 74 ile Türkiye'deki iller arasında 31. sırada bulunuyor.

İlk doz aşıda mavi iller arasına giren kent, ikinci dozda mavi kategori hedefine çok yaklaştı.

Bolu Valiliği, kentte vaka yoğunluğunun düşürülmesi için maske, mesafe ve hijyen konusunda tedbirleri artırarak sürdürüyor.

Polis ekipleri, bu kapsamda toplu taşıt araçlarında, vatandaşların yoğun kullandığı alanlar ile kentin en işlek İzzet Baysal Caddesi'nde maske ve sosyal mesafe kontrollerine devam ediyor.

Ekipler, maske takmayanları uyararak maske dağıtımı da yapıyor.

Kent genelinde sıkı uygulanan Kovid-19 denetimleri sürecek. (ÖNCÜ HABER/AA)

banner844
Yorumlar (9)
qwerty 4 gün önce
geçen haftasonu boludaydım... boluda kimse maske takmıyor ki kim dedi önlemler çok fazla diye.
kafkas. 4 gün önce
Allah aşkına hangi denetimden bahsediyorsunuz.caddelerde bırakın uyarmayı polis dahi yok.yalan haber yapmayın.
Halk 4 gün önce
Yaa bu devlet hst.nesi nedir boyle..Hemsireler o gunku ilaclari dolduruyor hast.nn basina bunlari ic..yemekci gelir hepsini verir ara öğunde sunu yiyeceksin.Git.kosiyoluna ara ogunde personel dolasir verir ogunleri.Bunlar herseyi bastan veriyor birdaha Allah kerim..Hemsireside ayni personelide ayni..odalarda orumcek aglari yuva yapmis ..ilaclari hast.lar.kafalarina gore aliyor.basobozukluk da nirvanada hastanemiz.
Ali 4 gün önce
düzce yazıp bolu resmi koymak da ne demek
Halk 5 gün önce
Cubbelliler sariklilar bi okusun..hani peygambere bile maal ilmayan mucizeler onlara oluyomuş sirkcilere..
can 5 gün önce
ABARATIYONUZ ALMANYADA YASIYORUM HERKEZ NERDEYSE ASI OLDU MASKESIZ DOLASIYORUZ TÜRKIYEDE ASI OLMAYAN COK SONRA KORONA OLDUM HASDA OLDUM VAKALAR CUGALIYO TABIKI COGALIR
Duzce 5 gün önce
Bizim idarecilerde vali, belediye başkanı vs. Sehir merkezinde Panayır duzenliyorlar. Bugün oradan geçtim sanki gerede panayırı. Bunların amacı nedir hiç anlamadım. Akıl durmuş resmen.
Hlk 5 gün önce
Insanlarn refakatcilerine odadan burnunu cikartma koridora cikma.Refakatci negatif hasta.pozitif..Bu ne perhiz..Hemsirelerin halleri Alikiran başkesen..Ver ilaclari 6 saat arayla ic pembeyi maviye karistirma solunum cihazina su tupleri sık.Ne bu yaa refakatci hemsirelik yapacaksa sizin ne isiniz var orda..Tibbiye bilgisi verinde hemsirelik yapsin köridorda gezmeyin diye bagirdiginiz refakatci
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın