banner851

banner955

KORKULU BEKLEYİŞ!

Gölyaka merkeze bağlı Yazıpınar Mahallesi TOKİ Konutları’nda geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen heyelanı gündeme getirdiğimiz haberin ardından Gölyaka Belediyesi toprak kayması yaşanan bölgeyi dikenli telle çevirdi. Heyelan bölgesine giderek doğal afeti yerinde görüntüleyen haber ekibimize yaşadıkları tedirginliği dile getiren Tuğrul Şimşir, “Mal gitsin, o yerine gelir ama bu adamın canı gittikten sonra ne olacak? Böyle vurdumduymazlık olmaz.” diyerek sitemde bulundu.

Yerel Haber 08.02.2018, 18:03 09.02.2018, 17:32
3758

Gölyaka merkeze bağlı Yazıpınar Mahallesi’ndeki TOKİ Konutları 2. kısımda yaşayan vatandaşlar tedirgin günler yaşıyor. Geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen heyelanın üzerinden günler geçmesine rağmen hiçbir güvenlik önlemi almayan yetkililerin haberimizin ardından toprak kayması yaşanan bölgeyi dikenli telle çevrildiği Öncü TV ekibi tarafından yerinde görüntülendi. Bir vatandaş tarafından Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı'na gönderilen görüntülerle gözler önüne serilen büyük tehlikeyi bu kez bölge sakinleri Öncü mikrofonu aracılığıyla dile getirdi.

“Büyük bir tehlike içerisindeyiz”
Gölyaka TOKİ Konutları Site Yöneticisi Kadriye Gümüş, taşındıkları günden bu yana sıkıntı yaşadıklarını ve yetkililere yaptıkları şikayetlerden de sonuç alamadıklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Dün size binada oturan bir arkadaşımız bildirdi. Onun için geldiniz çok teşekkür ediyoruz çünkü kimseye sesimizi duyuramadık. Ne kadar uğraştıysak da olmadı. Burası bir yoldu ve şu an araçların burada hareket etme gibi bir şansları yok. Belediye de bir şey yapamadı. Bayağı bir uğraştırdı bizi yani ve büyük bir tehlike içerisindeyiz.”“Zeminde oturduğumuzu ve tehlikede bulunmadığımızı söylediler”
“Müteahhit burayı tekrar alarak taşla dolduracağını söyledi. Ama hiçbir önlem alınmadı, sadece telle çevrildi. Ama ne zaman yapılacağına dair bir tarih verilmedi. Ne zaman yapılacağını bilmeden bekliyoruz. Martta taşındık buraya. Mart ayından beri biz bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Ben bunu belediye ile görüştüm. Belediyenin bana söylediği, “Siz zeminde oturuyorsunuz, oturduğunuz yeri açarken olan toprak yığını da var orada, siz sıkıntı da değilsiniz, korkmayın” dediler. Elimiz, kolumuzda uzanmıyoruz, yapabildiğimiz tek şey bu. Durumumuz da zaten ortada.”

Gümüş, haberimizin ardından yetkililerin önlem almaya başladığını ifade ederek şu ifadelerde bulundu:
“Belediyenin yaptığı önlem, arabalar geçmesin diye yalnızda 3 kamyon toprak döktü buraya. Bir de bu sabah geldi, bu görmüş olduğu teli çekti buraya.”“Mal gitsin, o yerine gelir ama can giderse ne olacak?”
Bölge sakinlerinden Tuğrul Şimşir ise, yetkililerin vurdumduymaz olduğundan şikayet ederek şu sitemlerde bulundu:

“Belediye bunun buraya yapılmasına izin verdiyse, önlemini de alması gerekiyor. Daha önce geldiler, fotoğraflarını çektiler ama “Şuraya da şunu yapayım” diyen olmadı. Yazık, bu dikenli teli mi yaptılar? Bu adamın evi burada yıkılsa ne olacak? Yazık, günah. Mal gitsin, o yerine gelir ama bu adamın canı gittikten sonra ne olacak? Bu şekilde vurdumduymazlık olmaz.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (6)
cihan yangaz.. 5 yıl önce
tuğrul şimsir...zamanında hakkını aramayanın önce canı gitmeli et yığının malı ne yapacak..bu şekilde burayı belediye ve tüm haksahipleri teslim alırken hiçmi tc devletinin tüyü bitmemiş yetimin hakkını hesap etmediler.burda yolsuzluk burda kanunsuzluk burda ahlaksızlık var..mal değil can gitsin inşAllah.
cihan yangaz. 5 yıl önce
can..rumuzlu ahlaksız babanın çifliğinimi satıyporsun burayı bu hale getiren alçaklar yargı önünde hesap verecek.16 yıldır oturduğumuz sitemiz evimiz yıkılıyor bu kanunsuzlar yüzünden.sen adam gibi delikanlı gibi kimliğinle yaz ben sana gerekli cevabı vereyim
cihan yangaz 5 yıl önce
burayı gölyaka belediyesi bu heyelan başlamıştı teslim aldı.vatandaş da aynı görerek teslim aldı taşındı..burda doğal afet değil suç var.herkes suçlu.ben buraların sorunlarıyla uğraşırken bu zavallılar ın hepsi benimle uğraştılar.burda aklaksızlık kanunsuzluk yolsuzluk ihanet vardır.adam yada madam olan çıksın beni yalanlasın savcılığa suç duyurusu yapsın 16 yıldır oturdumuz sitemiz evimiz yıkılıyor.hala uyduruk ahlaksızca önlem avutuyorlar
Selam 5 yıl önce
O binalar oraya yapılırken zemin etüdü vb fizibilte çıkarılmadan mı yapılmış, sorumlu mühendis ve yapı denetimci arkadaşları çağıracaksın ve gerekirse cezalandıracaksın. Sorumsuzca görev yapanlar en ağır şekilde cezasını görmeli.
mühendis 5 yıl önce
toki yapı denetimden muafdır.
Can 5 yıl önce
Dolgu zemin akıyor.binalarda sıkıntı Yok.yol yapılınca sıkıntı biter.ne kadar abarttınız.beğenmiyorsanız satın dairenizi..
15
açık