banner614

KÖRÜKLÜ OTOBÜSLER GELİYOR

banner619

Düzce belediyesi şehiriçi ulaşımı daha da rahatlatmak amacıyla yolcu kapasitesi yüksek ‘körüklü otobüsleri’ hatta almaya karar verdi. Bunun için ilk aşamada üç adet körüklü otobüs alınacak. Daha sonra bu sayı arttırılacak.

banner846
Yerel Haber 30.09.2015, 10:20
4112
KÖRÜKLÜ OTOBÜSLER GELİYOR
banner844
30 Mart Yerel seçimlerinde “Troleybüs” gibi Düzce’nin ulaşımını rahatlatmak adına projeleri olan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, bu kapsamda elektrik ile çalışan çevre dostu otobüslerle de deneme sürüşleri yapmıştı.  Düzce belediyesi, ulaşım master programı içinde yer alan şehir içi yolcu taşımacılığını seri hale getirmeyi amaçlayan otobüs hatlarına ilişkin son olarak körüklü otobüslere karar kılındı.

Bu amaca yönelik olarak, yolcu kapasitesi yüksek, manevra kabiliyetli ‘körüklü otobüsler’ devreye alınıyor. Bunun için de ilk etapta üç otobüs için girişimler yapıldı. Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre, üç adet körüklü otobüsler yolcu yoğunluğunun yoğun olduğu saatlerde hatta girecek. Hazırlanan programa göre körüklü otobüslerden biri Düzce merkez ve kalıcı konutlar arasındaki seferlere konulacak. İki adet otobüs ise Düzce Merkez ve Düzce Üniversitesi arasındaki hatta çalışacak.

KÖRÜKLÜ OTOBÜS

Otobüs, körükle birbirine bağlanan iki parçadan oluşan ve şehir içi toplu taşımacılığında kullanılan, otobüslere göre artırılmış yolcu kapasitesine sahip otobüs türü. Boyu 11 metreden, bazı metrobüslerde olduğu şekliyle 25 metre'ye kadar değişebiliyor. 
Yorumlar (47)
Marka 6 yıl önce
Yahu bu körüklünün markası neymiş bilen varmı acaba
Eyvaaah 6 yıl önce
Ya körük koparsa.ben binmem bu körüklüye.arkadaşlar biz yine körüksüz olanları seçelim.
Tugra Kozan 6 yıl önce
Baskan tüm dünyayı körükleri gormek içinmi geziyor acaba.Allah akıl vrsin Düzce nin geleceğine yatırım ancak metro veya raylı sistem olur, acın gözünüzü artık.
oyalama 6 yıl önce
Başkan ,Düzce yi bence oyalıyor.Boşuna enerjimizi almasın .Hiç bir şey yapacağı yok.Başkan gitsin Bursa belediyesinin ulaşım ağını incelesin.YERLİ TRANVAY I GÖRSÜN.
HESAP HATASI VE AKIL TUTU 6 yıl önce
Siz Düzce ye körüklü otobüs alınca her şey çözüleceğini mi sanıyorsunuz.ASLA mümkün değil.Raylı sistemi hayata geçiremezseniz bu şehirden kıyamete kadar bir numara olmaz.kendinizi ve bizleri kandırmayın.
vatandas 6 yıl önce
ben iki katli otobüsleri tercih ederdim,hem havasi var hemde cok yer kaplamiyor
eski radyo 6 yıl önce
eskiden körükle bakır kablar kalaylanırdı küçük odalı köşalerde anlaşıldı çalışkan başkan tüm düzceyi kalaylıyor
adamsın 6 yıl önce
KÖRÜKLÜ OTOBÜSLERİN MARKASI AUDİ OLSUN AMA, AŞAĞISI KURTARMAZ, DÜZCE NİN PRESTİJİ ÖNEMLİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur