banner851

banner614

KÖYLÜLER MUHTARINI GERİ İSTİYOR

Düzce’de merkeze bağlı Hacıaliler Köyü Muhtarı Fikri İş’in bir şikayet üzerine görevinden alındığını iddia eden köylüler, Düzce Valiliği’nin yolunu tuttu. Topladıkları imzayı Vali Zülkif Dağlı’ya verdiğini dile getiren köylüler muhtarlarının haksız yere görevinden alındığını ve köye yapılan birçok hizmetin Muhtar Fikri İş döneminde yapıldığını savundu.

banner619
Yerel Haber 22.05.2018, 16:17 24.05.2018, 14:24
8692

Düzce merkeze bağlı Hacıaliler Köyü muhtarı Fikri İş görevinden alındı. Bunun üzerine ayaklanan köy sakinleri Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın kapısını çaldı. İddiaya göre, bir kişinin şikayeti ile Muhtar İş’in açığa ve görevinden alındığını savunan köy sakinleri bir topladıkları 261 imzayı Vali Dağlı’ya sunarak muhtarlarının göreve iade edilmesi talebinde bulundu.

“Muhtarımız çalışıyordu”
Muhtarlarının sürekli çalıştığını ziyaret eden köy sakini Kamil İş, şunları kaydetti:

“Muhtarımız görevden alındı, açığa alındı. Muhtarımız çalışan birisi, gerçekten canla başla çalışan birisi. Bize göre, köye göre doğru birisi. Çamurun içinde çalışan birisidir. Fakat birilerinin şikayeti üzerine muhtarımız görevden alındı. Biz muhtarımızın geri dönmesi için valiliğe geldik. Sağ olsun vali bey bizimle ilgilendiler, ilgileneceklerini söylediler. Yoktan şeyler yüzünden.”

“Muhtarımızı geri istiyoruz”
Yine köyde yaşayanlarda Emine Yüksel, “Çamurun içinde çalışan bir muhtarı alıp da köyü bu kadar geriye çekmek isteyen kişiye ben yazıklar olsun diyorum. Çünkü olmayacak bir şey yaptılar. İnşallah 30 gün içerinden gereği yapılacak. Muhtarımızı geri istiyoruz.”

“Bu asılsız şikayeti yapan hakkında da bir karşı dava açacaktır muhtarımız”
Bir diğer köy sakini İsa Yüksel ise, “Muhtarımızın yapmış olduğu çalışmalar demek ki birilerinin gözüne batmış ya da çekememezlikten dolayı asılsız çamur atılmış. Mahallemizde bu şikayetleri göz önünde bulundurarak müdahale yapılmış. Köylü olarak buradayız. Köyde bu zamana kadar yapılmamış birçok şey onun sayesinde kısa sürede yapıldı ve yapılmaya da devam diyor. İnşallah bugün yaptığımız toplantının sonucunu muhtarımızın tekrar görevinin başında görürüz. Asılsız suçlar, olanları tam ben de bilmiyorum. Tek bildiğimiz şey muhtarımızın görevden alınmasının bizi şaşırttığı. Bir ay içinde inşallah gerekli araştırmalar yapılıp muhtar tekrar görevine dönecek ondan sonra da neyin ne olduğu öğrenilecek. Bu asılsız şikayeti yapan da mutlaka onun hakkında da bir karşı dava açacaktır muhtarımız. İlerleyen zamanlarda göreceğiz” şeklinde konuştu. 

“50 yıldır görmediğimiz çalışmalara muhtarımız sayesinde ulaştık”
İlhami Kaya isimli köy sakini de şunları kaydetti:

“Muhtarımızla alakalı bir şikayet dilekçesi verilmiş, çalışmalarıyla alakalı usulsüz işeri olduğuyla alakalı fakat böyle bir durum söz konusu değil. Muhtarımız gayet güzel ve iyi çalışmakta. Biz zaten köylü olarak da memnunuz muhtarımızdan. Çalışmalarını gayet yerinde yapıyor. Biz bugüne kadar 50 yıldır görmediğimiz çalışmaları muhtarımız sayesinde görüyoruz. Doğalgazımıza kadar getirdi. Suçlamaların da asılsız olduğunu düşünüyoruz. Onunla ilgili dilekçelerimizi valiliğe sunduk, Vali Beyle de görüştük. Vali Bey de gereğini yapacağını söyledi. 2 günde 261 tane imza topladık. Vali Bey konuyla ilgileneceğini, konunun üzerinde duracağını aynı zamanda inceleme yapıldığını söyledi. Bir ay süre var. O süre içinde zaten her şey anlaşılacaktır. Herhangi bir usulsüzlük yoksa muhtarınız geri iade edilecektir dedi. Geçici olarak aza ve yanında bir yardımcı vereceğini söyledi.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (23)
Duzcelli 3 yıl önce
Atanmis secilmisi 1 şikayete aliyosa ????
Bitmedlnlz 3 yıl önce
Adamlar fetoden içerde
Haklının yanında 3 yıl önce
Asıl fetocular dışarda sucsuz ınsanlara iftira atanlar onların hakkına girenlerdir
ali alemdar 3 yıl önce
sayin fikri iş kardeşimiz yanliş yaptin bu ulkede çök çalişmişsin ondandırkı başina gelmiyen kalmamiş çok çalişana ragbet yok çok çalana ragbet var
Köysakini 3 yıl önce
Cok calışmak suçmu allah için çalışan biriydi fikri bunu yapan allahından bulur inşallah hain köyün yuz karası
Köylü 3 yıl önce
Ne günlere kaldık ,her şikayette muhtar görevdenmi alınıyor.
Esnaf şafak aktürk 3 yıl önce
Fikri usta sanayide sevilen ve sayılan bir esnaftır ve sözü mutebir olan bir insandır adam köyün işlerinden sanayideki dükkanına uğrayamaz oldu biz esnaf olarak bunları görüyorsak demekki bu adamın yaptığı hizmetler birilerine iyi rahatsız
Ak Karalar 3 yıl önce
Arkadaşlar ak parti il yönetiminde hatrınızı kıramıyacak birisi varsa, sevmediğiniz seçilmiş veya seçilmemiş kişiyi ona ihbar edin... onlar karşı tarafın dürüst ve doğru bir insan olduğuna bakmadan yol verdirtirler...
Saffet 3 yıl önce
Evet bencede helal olsun. Hacıaliler köy halkına selamlar . Muhtarına sahip çıkmak diye buna derler
Dogrucu 3 yıl önce
Bu yaptığınız asılsız şikayetlerle nerelere varılacağını sanıyorsunuz çamur at olmamada izi kalır mantıgını bırakın artık gerçekten çalışan bi muhtarın üzerine bu yapılmaz yazıklar olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın