banner851

banner614

NASIL BİR BAŞKAN İSTİYORSUNUZ?

Yerel seçimler yaklaşırken anketlerin hız kazandığı şu günlerde sokağa çıktık ve halka "Nasıl bir başkan istiyorsunuz?" diye sorduk. İşte halkın başkan profili...

banner619
Yerel Haber 30.08.2013, 18:57
224
NASIL BİR BAŞKAN İSTİYORSUNUZ?


Yerel seçimler için partilerin çalışmaları devam ediyor. Düzce'de adaylık konusunda en fazla hareketlilik iktidar partisi AK Parti'de yaşanırken muhalefette ise durgunluk göze çarpıyor. Halkın takdirini kazanmış ve oy potansiyeli olacak adaylarla seçim yarışına girmek isteyen partiler, bu doğrultuda şu günlerde anket çalışmalarının ağırlık vermiş durumda. Anketlerden çıkan sonuçların aday belirlemedeki etkisinin büyük olduğu bilinirken peki sokaktaki vatandaş adaylarda hangi kriterleri arıyor? Düzceliler'in başkan adayında en öncelikli beklentisi çalışkan ve hizmet edecek biri olması. Adayın halkın seçeceği biri olması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, "Halkın isteği olmalı, merkez seçmemeli. Partiden önce Düzcelilier'in derdini dinlemeli." dedi.


Bazı vatandaşlar ise seçilen başkanların ilk seçildiğinde sergilediği performansın son gününe kadar devam etmesi gerektiğini belirterek, "Göreve ilk başladıkları gibi devam ettiremiyorlar. Yıllar geçtiği için yerini garantiledikçe güvende hissediyor ve ilk yaptığı görevleri devam ettirmiyor" şeklinde sitemde bulunarak başkan adayında süreklilik istediğini dile getirdi.

 

Haber; S. KAŞKIR

Yorumlar (0)