banner851

banner955

NEREDE KALDIRIM!

Düzce’de sık tepki konusu olan kaldırım işgaline bu kez ne bir araç ne de esnaf tezgahı sebep oldu. Çay Mahallesi Demirci Caddesi üzerinde bulunan bir işletmenin kaldırım olması gereken yaklaşık 20 metre uzunluğundaki bir bölümü bahçesinin içerisine alması tepki çekti.

Yerel Haber 15.03.2018, 16:02 16.03.2018, 18:01
5003

Çay Mahallesi Demirci Caddesi üzerinde kaldırım olması gereken bölgenin özel bir işletmeye ait bahçenin içinde olması, bir vatandaşın tepkisine yol açtı.

Bu sabah saatlerinde Öncü Haber What’sApp İhbar Hattı’na gelen videoda aracıyla seyir halindeyken kaldırımları çeken bir vatandaş, Demirci Caddesi üzerindeki işletmenin kaldırım olması gereken alanı bahçesine aldığını görüntüledi. Duvar örülmesi nedeniyle bıçak gibi kesilen kaldırımın yaklaşık 20 metre sonra tekrar başladığını anlatan tepkili vatandaş, bu tuhaf durumu eleştirdi. Görüntüyü gönderen kişi, ayrıca geçtiğimiz gün yaşadığı bir olayı da paylaştı. İki çocuğun yola atladığını belirten vatandaş, aynı anda başka bir araçla da geçiştiğini ve duvar nedeniyle kaçacak yeri olmadığını belirterek neredeyse çocuklara çarpacağını ifade etti. Vatandaş çocukların son anda kurtulduklarını kaydetti.

Otomobil içerisinden kaydedilen görüntüde cadde boyunca uzanan kaldırımın söz konusu işletmeye gelindiği sırada bittiği ve kaldırımın yol sınırından itibaren kurumun bahçe duvarının başladığı görülüyor.  

Öte yandan kaldırım işgali konusunda oldukça hassas olduğunu her fırsatta yaptığı denetim ve uyarılarla gündeme taşıyan belediyenin bu duruma nasıl göz yumduğu da tartışma konusu oldu.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (23)
S 5 yıl önce
Kaldırım olsa ne farkeder?Oralara da nasıl olsa arabalar parkediyorlar!Merkezde insandan çok araba var bebek arabasıyla kaldırımda yürümek çok zor sürekli yola iniyoruz.kaldırımlar işgal altında 3-5 liranıza kıyın da otoparklara bırakın bi
Ömer SİVRİKAYA 5 yıl önce
Düzce Belediyesi şehrin geleceğini karartan ve ileride hukuki problemlere yol açacak bir uygulama yapıyor. Lokanta ve kafeteryalar binanın önünü portatif değil kalıcı olarak kapatıyor. 50 metrekare dükkan için vergi veriyor. Yoldan kapattığı alan bir o kadar ama vergisi yok. Otopark Camii yanında sokak ta işgal edilmiş. Şehrin her tarafı böyle.
vatandaş 5 yıl önce
burası belki tapulu arazi bilemiyoruz...siz bir de as taksiden merkeze giren kuyumcuzade bulvarı üzerinde hemen sağda otobüs durağına bir bakın... iş bilmez muhalefet de uyusun...muhalefetin olmadığı yerde iktidar belediye falan iş yapmaz...
Veysel Bagci 5 yıl önce
Belediyeden ve camii derneginden ogrenmistir. Duzce imamhatip camiinin orada , yasal ama helal olmayan gasp ornegini gorebilirsiniz. Hem cami dernegi . Ne gunlere kaldik.
Eğitimci 5 yıl önce
Yetkilileri göreve çağırıyorum böyle bir işgal olmaz hangi çağda yaşıyoruz
O bölgede yaşayan vatandaşlar bilir orada o okul hiç olmamış
Çocuğu olan var hastası olan var öğrencilerin davranışları rahatsız edici
Bence okul oradan taşınmalı
Mahalle rahatsız
Ha gayret 5 yıl önce
Biraz daha zorlasaymış bir blok daha çıkarmış oradan.
Bilici 5 yıl önce
Allah cc. Bizlere HZ. Ömer’in adaletini örnek alan idareciler nasip etsin .
Cennet 5 yıl önce
Düzce tam bir mutahhit cenneti. Belediye ise ya çok kifayetsiz yada iyi para yiyor. Bu kadar kontrolsüz yapı görmedim ben arkadaş. Alt yapi yok. Yol yok 300 biln liralık evler yapiyorlar. Sehir arac kalabaligindan gecilmiyor. Her yer beton
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık