banner851

banner614

ÖZEL BİREYLER ASKER OLDU

banner619

İl Jandarma Komutanlığı tarafından engelliler için bir günlük temsili yemin töreni yapıldı. Programa katılan 63 özel bireyin katılımı ile düzenlenen yemin töreninde duygu dolu anlar da yaşandı. Törende yemin eden tüm özel bireyler adına bir konuşma yapan Jandarma Er Engin Çiçek, “Bugün bir hayalimizi gerçekleştirdik. Vatani görevimizi yerine getirdik. Gerçi biz engelli değiliz. Asıl engelliler düşünemeyen, üretemeyen kişilerdir” diye konuştu.

banner846
Yerel Haber 11.05.2018, 17:37 13.05.2018, 13:00
1743
banner844

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda unutulmayacak bir program düzenlendi. 63 özel bireyin 1 gün de olsa vatani görevine yerine getirmenin mutluluğunun yaşandığı programda özel bireyler temsili olarak yeminlerini de etti.
Programa Vali Yardımcısı Hasan bağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Barosu Başkanı Azade Ay, asker olmanın sevincini yaşayan 63 özel birey ve aileleri katıldı.“Hiçbir engel bu vazifeye engel olamaz”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bu özel günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya şunları kaydetti:

“Askerlik görevi her Türk vatandaşının temel görevidir. Kutsal askerlik görevini yerine getiren her birey bunun gururunu ömür boyu yaşamaktadır. Silahaltına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşlarımızın bu hak ve hürriyetlerini bir gün de olsa yerine getirmek için bugün burada toplandık. Gelen arkadaşlarımız heyecanla kıyafetlerini giymiş onurlarıyla karşımızda durmaktadırlar. Hiçbir engelin bu vazifeye engel olamayacağını biraz sonra yemin ederek her bireye göstereceksiniz.”“Bu vatan için seve seve canımı feda etmeye hazırım”
Törende yemin eden özel bireylerden Jandarma Er Engin Çiçek ise şunları kaydetti:

“Şu anda kutsal bir görevi yerine getirmek için burada bulunuyoruz. Bugün bir hayalimizi gerçekleştirdik. Vatani görevimizi yerine getirdik. Bugün bizlerin ömründe ayrı bir sayfa açıldı. Kahraman askerlerimizin arasına bizde bir gün süreyle katıldık. Kim demiş engelliler askerlik yapamaz vatanına ve milletine sahip çıkamaz diye. Gerçi biz engelli değiliz. Asıl engelliler düşünemeyen, üretemeyen kişilerdir. Bu vatan için seve seve canımı feda etmeye hazırım”Konuşmaların ardından programa katılan 63 özel birey asker olmanın gereği olan askerlik yeminini etti.Program temsili askerlere terhis belgelerinin verilmesinin ardından sona erdi.


Haber: M.AYDIN

Yorumlar (8)
özkan1299 3 yıl önce
bedelli yapanlar sahte çürük raporu alanlar baksın da utansın bu ASLAN Cengaverler den...
Pusula 3 yıl önce
Bedelli önemilide hatırlatma bu bedelli kafalar yüzünden adalarımızı yunana kaptırdık başbakanınız kendi toprağına pasaportla girebiliyo vatan toprağının kıymetini bilin biraz
Yunus YILDIRIM 3 yıl önce
Bedelli vatana ihanetin adıdır ( Paran varsa bedelini öde vatana hizmetten kurtar bunu düşünmek bile ihanettir) Parası olmayan gariban evlatlar vatan için Şehit- Gazi olurlar iken parayla yada raporla bundan kurtulma çabası da olanlara bu MÜKEMMEL etkinlik KAPAK OLSUN
Doğrucu köylü 3 yıl önce
Kurban olurum sizi verene işte vatan sevdasıdır bu birileri gibi çürük raporu düzenlememişler helal olsun NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
bedelli önemlidir 3 yıl önce
bedelli askerlik bir zorunluluktan kaynaklanmaktadır. bugün başbakanımız bile ordunun profesyonelleştiğini söylemekte. eline tutturulan silahlarla kimse cepheye gidemez. bugün afrinde az şehit vermemizin yegane sebebi de budur. profesyonelleşmiş ordu, teknolojik olarak güçlendirilmiş ordular bugün bütün dünyada en büyük ordulardır. asker sayısının fazlalığı güvenlik zaafiyeti oluşturmaktadır daha doğrusu. zira önüne gelen herkes doktor olmayacağı gibi asker de olamaz. bedelli askerlik elzemdir
kazım 3 yıl önce
Bedelli yapanlara kapak olsun.
Misafir 3 yıl önce
EMEĞİ GEÇENLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER
ADAMIM 3 yıl önce
CEMİL ALBAYRAKOĞLU KARDEŞİM ADAMIN DİBİSİN ASLANIM
18°
açık