banner851

banner614

"POLİSLERİMİZİN GAYRET VE ÇABALARI HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDEDİR”

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay, Türk Polis Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Gününü yayımladığı mesajla kutladı. Vali Atay mesajında, “Kendisine verilen yasal yetki ve sorumluluklar çerçevesinde, suç ve suçlularla etkin bir biçimde mücadele eden polislerimizin gayret ve çabaları, her türlü takdirin üzerindedir” diye konuştu.

banner846
Yerel Haber 09.04.2021, 11:30 09.04.2021, 18:59
324
banner844

Türk Polis Teşkilatının 176’ncı yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Günü,  koronavirüs salgınının gölgesinde kutlanıyor. Sorumluluk alanları içinde insanların can ve mal güvenliklerini sağlamak için, suç ve suçlularla gece – gündüz etkin mücadele sergileyen Polis teşkilatı, terörle mücadelede de en etkin rolü üstleniyor.

Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Düzce Valisi Cevdet Atay, suç ve suçlularla en etkin bir şekilde mücadele eden Türk Polisinin gayret ve çabalarının her türlü takdirin üzerinde olduğunun altını çizdi.

Vali Atay mesajında, şu ifadelere yer verdi:

“Kurulduğu günden bu yana, devletimizin bekası; birliğimizin, beraberliğimizin muhafazası ve milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için fedakârca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızın 176’nci kuruluş yıl dönümünde, Türk Polisinin haklı gurur ve heyecanını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Bir taraftan milletimizin can ve mal güvenliğini sağlarken diğer taraftan vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini, her türlü tehdit ve endişeden uzak bir şekilde rahatça kullanabilmesi için, kendisine verilen yasal yetki ve sorumluluklar çerçevesinde, suç ve suçlularla etkin bir biçimde mücadele eden polislerimizin gayret ve çabaları, her türlü takdirin üzerindedir. Düzce ilimizde de halkımızın birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamasını sağlamak adına fedakârca görev yapan polisimiz, her zaman halkla iç içe olmaya özen göstermektedir. Gerek güvenliğin sağlanmasında, gerekse suç ve suçluyla mücadele edilmesinde polisimize desteğini esirgemeyen saygıdeğer Düzce halkına, kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan, yüksek vazife anlayışı içinde ve insan haklarına saygılı bir şekilde görev ifa eden başta Düzce'de görev yapanlar olmak üzere tüm teşkilat mensuplarının 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, başarı ve mutluluklar diliyorum. Şehit polislerimizi minnet ve rahmetle anıyor, gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir gelecek diliyorum.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)