banner851

banner614

Selzedelere Düzce'den yardım eli !

Türk Kızılay'ı Düzce Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi'nden Bartın'da Yaşanan Sel Felaketi Nedeniyle Acil Yardım Ekibi Yola Çıktı.

banner619
Yerel Haber 16.07.2009, 01:04
199
Selzedelere Düzce'den yardım eli !

Türk Kızılay'ı Düzce Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi'nden Bartın'da sel felaketine maruz kalan selzedelere acil yardım yapılmak üzere ilk ekip yola çıktı. Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi Müdürü Mustafa Yılmaz, yola çıkan ilk ekipte 1 adet Seyyar Mutfak, bin adet Battaniye ve bin adet Su gönderildiğini belirtti.

Mustafa Yılmaz, şiddetli sağanak yağış nedeniyle Bartın'da meydana gelen sel felaketi sonucu, 100 ailenin evlerini terk ettiğini, bu nedenle ilk etapta yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bir adet seyyar mutfak ve bin adet içme suyu gönderildiğini söyledi.

Yılmaz ayrıca, yağışların devam etmesi nedeniyle mahsur kalan selzedelere dağıtılmak üzere bin adet de battaniye gönderildiği belirterek, ilk yola çıkan ekibin afet bölgesinde yapacağı incelemenin ardından belirlenen ihtiyaçların temin edileceğini ve afet bölgesine gönderileceğini söyledi.

banner844
Yorumlar (0)