banner851

banner955

TABİAT PARKI YOLUNDA HUMMALI ÇALIŞMA

Havaların ısınmasının ardından aralık ayında ziyarete kapatılan ve her yıl Düzce üzerinden binlerce turistin ziyaret ettiği Yedigöller Milli Parkı’nın yollarının kardan temizlenmesi için çalışma başlatıldı.

Yerel Haber 23.04.2022, 10:21
1803
TABİAT PARKI YOLUNDA HUMMALI ÇALIŞMA

Her yıl Düzce üzerinden binlerce insanın ziyaret ettiği Bolu sınırlarındaki Yedigöller Milli Parkı’nın yolu bu sezon sert geçen kışın yoğun kar yağışı nedeniyle aralık ayında ulaşıma kapatılmıştı.

Vatandaşların güvenliğini sağlamak için Bolu ve Düzce istikametlerinden girişi yasaklanan milli parkın ısınan havaların ardından yeniden ziyarete açılması için yollarda çalışma başlatıldı.

Ekipler, yollarda kar küreme ve genişletme çalışması sürdürüyor. Mengen üzerinden girişi serbest olan Milli Park'a her 3 istikametten de güvenli şekilde ulaşım sağlanabilmesi için Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, yolda ve yol kenarlarında bulunan kar yığınlarını iş makineleriyle temizliyor.

Yedigöller Milli Parkı yolunun, karların temizlenmesi ve yolun güvenli olduğuna karar verilmesinin ardından Bolu Valiliği’nin emriyle ulaşıma açılacağı öğrenildi.

Öncü Haber Merkezi / AA

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız