banner851

banner614

TEPKİLERE KULAK VERİLDİ

Düzce'de cadde ve sokakları yarış pisti gibi kullanan sürücüler nedeniyle yollara yerleştirilmesi istenen hız kesiciler ile ilgili çalışmalar sonunda başladı. Özellikle yayaların güvenliği için önem teşkil eden kasislerden ilki Servet Bucurgat Caddesi'nde yapıldı.

banner619
Yerel Haber 28.12.2017, 13:29 28.12.2017, 17:07
3110

Düzce trafiğinde en çok tepki alan konuların başında süratli seyreden araçlar yüzünden yaşanan kazalar geliyor. Gerekli güvenlik önlemleri olmayan cadde ve sokaklarda hızla ilerleyen sorumsuz sürücüler yüzünden büyük korku yaşayan vatandaşlar sık sık mikrofonumuz aracılığıyla şikayetlerini dile getiriyor.

Hızla geçen araçlar nedeniyle karşıdan karşıya geçmeye çekinen, kaldırımda bile yürürken tedirgin olan vatandaşlar, yaşanan kazalara dikkat çekerek, yetkililerden çözüm istiyor. Tepkinin ortak ifadesi ise "İlla biri öldükten sonra mı tedbir alınacak?" oluyor.

Özellikle çocukların tehlike altında olmasına bağlı olarak yollara hız kesici istenirken, işte bu çağrıya kulak veren İl Trafik Komisyonu hem yaya hem de araç trafiği için gerekli olan bu çalışmaya yönelik karar aldı.

İl Trafik Komisyonu kararı gereğince kazaları en aza indirmekle birlikte güvenlik tedbirlerini arttırmak amacı ile merkez ve mahalle aralarındaki hız kesici yol kasislerinde yenileme ve çoğaltma çalışmaları başlatıldı.

Düzce’nin farklı noktalarında asfalt yol onarım çalışmalarını sürdüren Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Servet Bucurgat Caddesi'nde yayaların güvenliği kapsamında kasis yapım çalışması gerçekleştirdi.

Ekipler, belirlenen program dâhilinde il genelindeki okulların önünde hız kesici kasis yenileme çalışmalarının yapılacağını ve çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (18)
DERELİ TÜTÜNCÜ 4 yıl önce
EN YAKIN ZAMANDA DERELİ TÜTÜNCÜ MAHALLESİNEDE BEKLERİZ BİM KAMYONLARININ SÜRATLİ GEÇMESİ YÜZÜNDEN EVLER SALLANIR OLDU YAYALAR KARŞIDAN KARŞIYA GEÇEMEZ OLDU....
DÜZCELİ 4 yıl önce
EN KISA ZAMANDA DERELİ TÜTÜNCÜ MAHALLESİNE VE TÜTÜNCÜ CAD. SİNEDE BEKLERİZ BİM KAMYONLARININ SÜRALİ GİTMESİ NEDENİYLE BİR MAHALLE HALKI VE ÇOCUKLARI GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE KARŞIDAN KARŞIYA GEÇEMİYOR.....
Aa 4 yıl önce
UZUNMUSTAFA MAHALLESİ 845 ve 847 nolu sokaklara hız kesici konulmasını istiyoruz
vatandas 4 yıl önce
yollarda adam boyu cukur var elınızde bı malzeme varsa orayı kapatın yazık
ACİL 4 yıl önce
UZUNMUSTAFA 737.SOKAĞA GELİNDE GÖRÜN.YARIŞ PİSTİNE DÖNDÜ.HERYER ÖĞRENCİ DOLU.YETKİLİLERDEN ACİL HIZ KESİCİ İSTİYORUZ.
Kerem 4 yıl önce
Kasisleri ev temeli gibi diyilde insalcın halde yapsanız birazda üzerinede fosfor felan yaparsanız milletin cebinden para çıkmasında engel olursunuz
Yorumcu 4 yıl önce
Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Eğitim şart 4 yıl önce
Arkadaş her tarafa yapıyorsunuz bari adam gibi yapin kuyumcuzade bulvarında bi örnek yaptınız başkada adam gibi yapılan yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın