banner851

banner614

USANDIRAN BEKLEYİŞ BİTİYOR

Çavuşlar ‘da uzun süren bekleyişin ardından hak sahipleri nihayet konutlarına kavuşuyor. İlk etap dağıtımı yarın yapılacak.

banner619
Yerel Haber 23.10.2013, 14:16
204
USANDIRAN BEKLEYİŞ BİTİYOR

Siyasetçilerin sık sık teslime ilişkin verdiği tarihlerde anahtarlarına kavuşamayan Çavuşlar'daki hak sahiplerinin usandıkları bekleyiş sona eriyor. Aileler, kış gelmeden konutlarına kavuşacak. Dar gelirlilere ait 320 adet 2+1 konutun dağıtımına 24 Ekim Perşembe günü (yarın) başlanacağı açıklandı. 2+1 konutlarda prosedürlerin tamamlandığı ve dağıtıma hazır hale geldiği belirtilerek anahtarların yetkililerce 24 Ekim Perşembe gününden itibaren hak sahiplerine dağıtılmaya başlanacağı belirtildi.
Ruhsat problemleri çözüldü
320 konutun tesliminin bu kez kesin olarak gerçekleştirileceği açıklanırken 1+1 şeklinde inşa edilen 128 adet konutun ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile dağıtılacağı bildirildi. Konutların ruhsat problemlerinin çözüldüğü kaydedilirken, doğalgaz bağlantılarının da tamamlandığı belirtildi.
Çamköy'de son durum

Yine uzun süreli bekleyişin hakim olduğu Çamköy konutlarında da sorunun aşılmak üzere olduğu öğrenildi. Daha önce kuram çekimi yapılan 240 konutun da yaklaşık 10 gün içinde hak sahiplerine dağıtımına başlanacağı bilgisi edinildi.

Haber; C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)